شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی گرد هم می آیند

در یک رویداد؛

شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی گرد هم می آیند

رویداد همرسانی «دایان»، با هدف تشریح نیازهای شرکت های دانش بنیان فعال در بخش صنعت معدن برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، رویداد همرسانی «دایان» رویدادی با محوریت توسعه بازار و تجاری سازی محصولات و خدمات شرکت های دانش بنیان است که توسط طرح زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی (ایمینو) برگزار می شود.

در این رویداد، شرکت های دانش بنیان فرصت را مغتنم شمرده و در حضور بهره برداران معادن و صنایع معدنی و همچنین صاحبان سایر صنایع مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی در بخش های خصوصی و دولتی، بشرح زیر به تشریح نیاز ها یا قابلیت های محصولات دانش بنیان می پردازند.

 موضوعاتی از جمله استراتژیک بودن و حیاتی بودن محصول یا محصولات دانش بنیان تولید شده (نقش محصول یا محصولات دانش بنیان تولید شده در تقویت اقتصاد مقاومتی و کاهش واردات محصولات خارجی، ارایه ویژگی های فنی محصولات دانش بنیان تولید شده، عارضه، نقیصه، معضل یا کمبودی که عامل ایجاد نیاز به خلق محصول دانش بنیان بوده است، کاربرد های محصول یا محصولات دانش بنیان در معادن و صنایع معدنی و افزایش آگاهی نسبت به قابلیت ها و افزایش مصرف آن ها،  نقش محصول یا محصولات دانش بنیان تولید شده در تولید پایدار از محورهای این رویداد به شمار می رود.

همچنین ارتقای ارزش افزوده، افزایش بهره وری شامل افزایش کیفیت و کمیت محصول، بهینه سازی عملیات و فرآیندها؛ کاهش مصرف آب و انرژی؛ تولید انرژی های پاک؛ کاهش تولید گاز های گلخانه ایی، کاهش استهلاک دستگاه ها و تجهیزات؛ بهبود تعمیر و نگهداری؛ افزایش عمر تجهیزات، دستگاه ها و ماشین آلات؛ هوشمندسازی؛ استفاده از هوش مصنوعی؛ تحول دیجیتال؛ حفاظت از محیط زیست، ارتقای سطح ایمنی و بهداشت، از جمله موضوعات محوری قابل طرح در این رویداد برای شرکت های دانش بنیان، خواهد بود.

 رقابت پذیری آن ها با محصولات مشابه خارجی (در صورت بومی سازی و وجود رقبای خارجی: قابلیت جایگزین شدن با محصولات خارجی از بعد فنی و مالی)، سهم فعلی از بازار کشور و بازار فرامرزی و طرح پروژه هایی که از محصولات دانش بنیان استفاده کرده اند نیز از جمله محوریت های دیگر این رویداد است.

موضوعات محوری دیگری که قرار است در این گردهمایی دانش بنیان های معدن، مطرح شود  بازخورد و رضایت پروژه ها یا صنایع بهره مند از محصولات دانش بنیان در مورد قابلیت ها و ارزش های حاصل شده از کاربرد محصول یا محصولات شرکت های دانش بنیان، طرح نیاز های مختلف از قبیل نیاز به مشارکت مالی یا بهبود و توسعه ی محصول، آینده و افق پیش روی استفاده از محصول تولید شده بر اساس بازارپژوهی بعمل آمده توسط شرکت های دانش بنیان یا گزارش های بازارپژوهی و آینده پژوهی مراجع معتبر داخلی یا خارجی خواهد بود.

 

شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی گرد هم می آیند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی گرد هم می آیند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرکت های دانش بنیان صنایع معدنی گرد هم می آیند"، کلیک کنید.