شهید مطهری نیم قرن در راه اعتلای علمی جامعه اسلامی قلم زد

حجت الاسلام ابوترابی فرد:

شهید مطهری نیم قرن در راه اعتلای علمی جامعه اسلامی قلم زد

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: شهید مطهری با کوله باری از معرفت و تقوا و درک درست از واقعیت های فکری در جامعه، حدود نیم قرن در راه اعتلای فکری، عقلانی و علمی جامعه اسلامی قلم زد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، در خطبه های نماز جمعه امروز (14 اردیبهشت 1403) در دانشگاه تهران ضمن دعوت همه مومنان برای تقوای الهی، گفت: شهید مطهری معلم حوزه و دانشگاه بود و روز شهادت شهید مرتضی مطهری روز معلم نام گذاری شد.

وی افزود: او شخصیتی بود که در مدرسه قرآن و عترت تربیت شد و با کوله باری از معرفت و تقوا و ورع و با بینش عمیق اجتماعی و سیاسی و درک درست از واقعیت های فکری در جامعه حدود نیم قرن در راه اعتلای فکری و عقلانی و علمی جامعه اسلامی قلم زد و با دستیابی به مقام شامخ شهادت به لقای خدای سبحان شتافت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت علم که در قرآن هم به آن اشاره شده است، اظهار کرد: این قلم است که راه را برای ارتقای جامعه بشری در پرتو علم هموار می کند. قلم نقش انتقال علم به انسان را دارد و قلم راه برای فراگیری همه علوم برای انسان فراهم کرده است.

وی افزود: انسان در میان همه پدیده ها از بالاترین ظرفیت و استعداد برای فراگیری دانش برخوردار است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد تاکید کرد: جامعه آراسته به قسط که انسان های عادل آن را به پا می دارند، دستاورد آراستگی به علم و تصمیمات مبتنی بر دانش است.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به برگزاری اجلاس بین المللی ایران و آفریقا، گفت: در هفته گذشته در هفتم اردیبهشت ماه دومین دور از اجلاس بین المللی ایران و آفریقا برگزار شد. این اجلاس مهم که با ابتکار دولت سیزدهم برگزار شده است، با حضور نمایندگان عالی رتبه از کشور های قاره ثروتمند آفریقا و با حضور بیش از 30 تن از وزرای اقتصادی 30 کشور آفریقایی برگزار شد.

وی ادامه داد: لازم می دانم از رییس جمهور و وزیر صمت برای برگزاری این اجلاس تشکر کنم. همچنین بر تلاش های موفق وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در شکل گیری دبیرخانه این اجلاس در وزارت صمت برای پیگیری تصمیمات آن، تاکید کنم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به ظرفیت های قاره آفریقا، اظهار کرد: قاره آفریقا با حضور بیش از 54 کشور، بیش از 30 درصد از ذخایر طبیعی جهان، 40 درصد از ذخایر طلا و 90 درصد از ذخایر پلاتین جهان را در اختیار دارد و بر اساس گزارش بانک بین المللی پول در میان 10 کشوری که در سال 2023 بالاترین سرعت و شتاب را در رشد اقتصادی داشتند، 6 کشور آفریقایی قرار دارد.

وی افزود: تحکیم رابطه با این قاره کهن و ثروتمند و انسان های آراسته به فضیلت آن که در طول قرون گذشته مورد ستم استکبار جهانی قرار گرفتند، یک ضرورت است.

حماسه وعده صادق نیازمند روایت صحیح است

حجت الاسلام ابوترابی فرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات وعده صادق، بیان کرد: بحث دیگری که در این خطبه در حوصله وقت موجود به آن می پردازم عملیات درخشان «وعده صادق» است. در فضای جنگ شناختی وضعیت میدان را تفسیر ها و روایت ها تعریف می کنند و حماسه وعده صادق نیازمند روایت صحیح است که باید به آن پرداخت.

وی ادامه داد: به دو نگاه متفاوت در حجم این عملیات می پردازم که در این خصوص فرمانده مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد، این عملیات می توانست بسیار گسترده باشد ولی ما عملیات محدودی را در اندازه شرارت دشمن خبیث انجام دادیم، اما از نگاه تحلیلگران نظامی عملیات بسیار گسترده بود.

شهید مطهری نیم قرن در راه اعتلای علمی جامعه اسلامی قلم زد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهید مطهری نیم قرن در راه اعتلای علمی جامعه اسلامی قلم زد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهید مطهری نیم قرن در راه اعتلای علمی جامعه اسلامی قلم زد"، کلیک کنید.