عبور یک قطری از 2 رکورد علی دایی؛ سومین رکورد شهریار هم در خطر است!

عبور یک قطری از 2 رکورد علی دایی؛ سومین رکورد شهریار هم در خطر است!

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز؛ تیم ملی قطر فردا (شنبه) در فینال جام ملت های آسیا به مصاف اردن خواهد رفت و امیدوار است با پیروزی در این مسابقه از عنوان قهرمانی خود در سال 2019 دفاع کند. امید اصلی قطری ها در بازی فردا زوج خطرناک این تیم در خط حمله یعنی المعز علی و اکرم عفیف است که در بازی با ایران هم نمایش بسیار خوبی داشتند و نقش مهمی در برد تیم شان ایفا کردند.

عبور ستاره الدحیل از 2 رکورد دایی

به گزارش فوتبال 360، المعز علی، مهاجم 27 ساله الدحیل و آقای گل دوره قبلی مسابقات، در این دوره 2 گل و 2 پاس گل داشته و علی رغم تاثیرگذاری در چند بازی، نتوانسته به اندازه دوره قبل بدرخشد. او در این 2 دوره توانسته 2 رکورد مهم علی دایی را بشکند.

او با زدن 9 گل در جام ملت های 2019 توانست رکورد بیشترین تعداد گل زده در یک دوره از مسابقات را بشکند و به نام خودش ثبت کند. پیش از این علی دایی با زدن 8 گل در جام ملت های 1996، رکورددار بود و این رکورد حالا به ستاره قطری رسیده است. مهاجم تیم ملی قطر همچنین با زدن یک گل در مرحله گروهی، به آمار 8 گل زده در این مرحله رسید و بالاتر از علی دایی 7 گله به بهترین گلزن مرحله گروهی مسابقات جام ملت های آسیا تبدیل شد.

حمله به سومین رکورد شهریار

علی دایی با زدن 14 گل بهترین گلزن ادوار جام ملت های آسیا محسوب می شود و هنوز کسی موفق به شکست رکورد او نشده است. با این حال المعز علی پس از شکستن 2 رکورد قبلی شهریار، حالا به دنبال این است که آخرین رکورد او در جام ملت ها را هم مال خود کند. ستاره قطری تاکنون 11 گل در جام ملت های آسیا به ثمر رسانده و با هت تریک در بازی فینال به علی دایی خواهد رسید. البته او از نظر سنی هم شرایط خوبی دارد و در دوره بعدی هم می تواند شمار گل های خود را افزایش دهد.

پس از این 2 ستاره، لی دونگ کوک، مهاجم اسبق تیم ملی کره جنوبی با 11 گل قرار دارد و علی مبخوت اماراتی هم با 10 گل نفر چهارم است. در میان بازیکنان ایرانی هم سردار آزمون 8 گله پس از علی دایی بهترین آمار را دارد و احتمالا در دوره بعدی هم بتواند یکی از نفرات حاضر در جام ملت ها باشد. با این حال بیشترین شانس برای شکستن رکورد دایی متعلق به ستاره قطری است و او شاید در جام ملت های 2027 سومین رکورد دایی را هم بشکند.

258 258

عبور یک قطری از 2 رکورد علی دایی؛ سومین رکورد شهریار هم در خطر است!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عبور یک قطری از 2 رکورد علی دایی؛ سومین رکورد شهریار هم در خطر است!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عبور یک قطری از 2 رکورد علی دایی؛ سومین رکورد شهریار هم در خطر است!"، کلیک کنید.