عده‌ای باید بپذیرند که اقلیت هستند

عده‌ای باید بپذیرند که اقلیت هستند

به گزارش زندگی نیوز از خراسان، محمدجواد ظریف، عصر سه‌شنبه، 12 تیرماه، در جمع حامیان مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سالن ابن سینا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در تاریخ ایران شاهد حمله امثال مغول‌ها بودیم، اما دیدیم آنها همه رفتند و ما ماندیم و به شکل و آیین آنها در نیامدیم.

وزیر پیشین امور خارجه افزود: کشوری ما پر از فرصت و امکانات است، اما دچار کسانی شدیم که یک جهان فرصت‌سوزی و یک جهان توهم داشتند؛ ما مردمانی با تمدن پرافتخار داریم، اما آنها برای ما تحریم، سرکوب و ناآرامی به همراه آوردند.

ظریف گفت: ما مردم، گرفتار افرادی شدیم که برای ما تحریم و تحقیر همراه آوردند، هیچ ایرانی نباید در انتظار دیدن فرزندش باشد یا منتطر باشد تا او را از پشت صفحه تلفن همراه ببیند، بلکه باید فرزندان خود را در کشور پر از فرصت و دارایی در کنار خود داشته باشد.

وزیر پیشین امور خارجه تصریح کرد: اگر می‌خواهید کسی به ایران تحریم را تحمیل نکند، اگر می‌خواهیم کمر تحریم را بشکنید باید اول به جهان نشان دهید ما نمی‌پذیریم و نمی‌گذاریم کسی ما را تحریم کند و این کار را پای صندوق رای نشان خواهیم داد.

وی گفت: افرادی که در ۲۰ سال گذشته ما را تحریم کرده‌اند، دیگرانی که به جای محکوم کردن دشمنان، ما را متهم می‌کنند با رای شما باید همیشه به خانه بروند.

ظریف افزود: ایران کشور سربلندی است و روز جمعه -۱۵ تیر- با یک سوال کاملا روشن مواجه هستیم که به گذشته برگردیم یا به آینده برویم.

ظریف گفت: ما گذشته را نمی‌خواهیم، آینده‌ای درخشان می‌خواهیم که در آن بانوان این کشور احترام داشته باشند، آینده ای که کسی به جای دخترش یک مرد را به «برنامه خانواده» نمی‌فرستد.

وی در واکنش به فردی که در سالن از میان جمعیت علیه روحانی شعار داد، گفت: ما مثل این اقلیت زورگو نیستیم که از اکثریت می ترسند، شما برخلاف منویات رهبر انقلاب مانع از آمدن مردم پای صندوق های رای می شوید.(چند ثانیه سخنرانی مختل شد؛ حاضران شعار دادند «پزشکیان زنده باد»)

وزیر پیشین امور خارجه گفت: اگر چند نفر از ستاد آقای پزشکیان در برنامه های جلیلی اخلال کردند چه بلایی سرشان می‌آوردید، بپذیرید اقلیت هستید و اکثریت شما را نمی خواهند.

ظریف بیان کرد: بعد از سه سال که همه نوع دروغ درباره من و برجام گفتند، ۸ دقیقه در تلویزیون صحبت کردم انگار آب به لانه مورچگان ریختند، از آن روز تا امروز از هر فرصتی استقاده کردند تا پول بیت المال را تلف کنند.

وی اظهار داشت: اگر برجام بد بود چرا از برجام خارج نشدید؟ می‌گویند وفای به عهد کردیم، باز هم دروغ می‌گویند چرا که ماده ۳۶ برجام به شما اجازه خروج از برجام را داده است، چرا خارج نشدید، چرا به ایرانیان دروغ می‌گویید. (حاضران شعار سر دادند «مرگ بر دروغ گو سردادند)

ظریف گفت: ما برای ایرانیان زندگانی می‌خواهیم، ما خواهان مرگ کسی نیستیم ما برای هموطنانمان آزادی، استقلال و سربلندی می خواهیم؛ می گوییم زنده باد مخالف من.

وی تاکید کرد: ما میراث داران خمینی کبیر (ره) و خاتمی هستیم، ما پیروان رهبری هستیم که می‌گوید رای مردم حق الناس است. ما اجازه نمی دهیم با انواع ترفندها مردم را از صندوق رای دور کنید، ساعت۶ بعد از ظهر ( جمعه ۸ تیر،روز انتخابات) پیامک‌های فریب‌کارانه زدند تا به خیال خودشان مردم را در خانه نگه دارند؛ چرا از مردم می ترسید، چه شده که از مردم می‌ترسید.

ظریف تصریح کرد: گفته اید «یک جهان فرصت»، ما ۸۵ میلیون فرصت داریم، چرا این فرصت را تحقیر و محدود می‌کنید، چرا فکر می کنید این فرصت بزرگ قیم‌هایی مثل شما می خواهد؟

وزیر پیشین امور خارجه افزود: به فرموده امام (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی مردم ما ولی نعمت ما هستند، ما وکیل مردم هستیم نه قیم آنها، حق نداریم این مردم را تحقیر کنیم و حق نداریم سفره مردم را کوچک کنیم و از پول نامعلوم به خانه مردم بسته ارزاق و کارت ۳۰۰ هزار تومانی بفرستیم.

ظریف با بیان اینکه «این مردم عزیز هستند» تصریح کرد: چرا مردم را تحقیر می‌کنید، مگر رای این مردم خریدنی است؛ شرم کنید؛ اگر این پول از بیت المال است که هر کسی آن را برداشته باید به زندان برود، اگر از جای دیگر است، پس ثابت می شود از کاسبان تحریم است و با تحریم و با پول بین مردم تقسیم کردن موافقند.

وزیر پیشین امور خارجه گفت: این ۳۰۰ هزارتومان که به هر روستایی می‌دهند از آسمان نمی‌آید، این پول از کجا می‌آید؟ یا از بیت المال است که خلاف قانون است، حالا چه معاون رئیس جمهور داده باشد و یا دیگران باشند که می دهند، تخلف است؛ اما اگر این پول از بخش خصوصی است، چرا در ستاد پزشکیان این کارها نمیشد، شما که طرفدار مستضعفان بودید، از کجا آورده اید؟

46

عده‌ای باید بپذیرند که اقلیت هستند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عده‌ای باید بپذیرند که اقلیت هستند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عده‌ای باید بپذیرند که اقلیت هستند"، کلیک کنید.