عربشاهی: دعوای مدیران پرسپولیس و استقلال تنش هواداران را بیشتر می کند/ رقیب سنتی تان را خراب نکنید

عربشاهی: دعوای مدیران پرسپولیس و استقلال تنش هواداران را بیشتر می کند رقیب سنتی تان را خراب نکنید

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: مدیران ورزشی به درستی تشخیص می دهند که کیفیت فوتبال ما تغییری نکرده است.

ضیا عربشاهی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری زندگی نیوز، در خصوص صحبت هایی که فرشید سمیعی سرپرست باشگاه استقلال و رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس مطرح کردند و کار به مجادله میان آنها کشیده شد، اظهار کرد: متاسفانه فقط شاهد این بودیم که هر دو طرف بهانه آوردند و خواستند یکدیگر را متهم کنند. مبالغه در کلام را به چشم دیدیم و به گوش شنیدیم. این دعواها چه دردی را از پرسپولیس و استقلال حل می کند جز اینکه تنش و جدال را میان هواداران دو تیم بیشتر می کند. پرسپولیس و استقلال دولتی بودند و واگذاری آنها به بانک ها و شرکت های تابعه هلدینگ خلیج فارس هم واگذاری به بخش خصوصی نیست. سر خودمان را کلاه نگذاریم، این واگذاری خصولتی است.

قرارداد بازیکنان چگونه نجومی شد؟

وی ادامه داد: وقتی مدیر ورزشی برای باشگاه های پرسپولیس و استقلال نمی گذارند نباید هم انتظار داشت که جز انداختن توپ به زمین یکدیگر شاهد مسیله دیگری باشیم. قرارداد بازیکنان چگونه نجومی شد در حالی که تا سه سال پیش یک میلیارد می گرفتند؟ اگر رانت وجود نداشت این افزایش عجیب مبالغ قرارداد ها هم نبود. مدیر ورزشی به درستی تشخیص می دهد که کیفیت فوتبال ما تغییری نکرده که نیاز باشد تا به این اندازه قیمت ها بالاتر برود. سمیعی به درویش حمله کرد و در مقابل هم درویش به سمیعی می گوید «لهجه ات را جراحی کن!» مگر ما همه ایرانی نیستیم که به بخواهیم به لهجه هم بی احترامی کنیم؟ از آن طرف سمیعی حرف های تندی زد که بدون رعایت احترام بود.

دلیلی ندارید رقیب سنتی تان را خراب کنید

پیشکسوت تیم پرسپولیس افزود: اینکه سمیعی زودتر شروع کرد به تند صحبت کردن و درویش با همان ادبیات جواب داد مسیله اصلی نیست. مسیله اینجاست که وقت مردم با دیدن برنامه ای تلف شد که در آخر فایده ای نداشت جز اینکه عده زیادی از طرفداران دو تیم علیه هم بیشتر و سخت تر موضع می گیرند و مسلماً بی احترامی ها افزایش خواهد یافت. هر دو نفر دنبال منافع شخصی شان هستند. سمیعی که سرپرست شده و می خواهد مدیرعامل شود. درویش هم می خواهد بماند و به عنوان مدیرعامل پرسپولیس به کارش ادامه دهد به خصوص که با تغییر مالکیت باشگاه، نیاز دارد تا خود را به مالکان جدید اثبات کند. با عملکرد مثبت خود را ثابت کنید، دلیلی ندارید همدیگر را و رقیب سنتی تان را خراب کنید. وقتی حرمت همدیگر را نگه ندارید چه انتظاری باید از هواداران داشت. ایجاد تنش از سوی مدیران استقلال و پرسپولیس فقط باعث درگیری هواداران و تیم در فضای مجازی و ورزشگاه ها می شود. 

چرا همه حقیقت را نمی گویید؟ 

وی با اشاره به اینکه پرسپولیس و استقلال از اشتباه داوری سود و زیان کرده اند، تصریح کرد: اشتباه داوری زمانی که ما هم بازی می کردیم بود. قبل و بعد از ما هم بوده و پس از این هم خواهد بود. چه دلیلی دارد که داور را عامل قهرمانی یک تیم معرفی کنید؟ منفعت استقلال هم از پرسپولیس در داوری بیشتر بوده ولی باز هم نقش اصلی را خود تیم ها داشتند. همان طور که ادعا می شود گل قهرمانی پرسپولیس آفساید بوده و کارشناسان بی طرف گفتند اگر VAR بود گل آفساید اعلام می شد، همان کارشناسان هم گفتند قبل از گل باید برای اعلام پنالتی و دروازه بان مس رفسنجان اخراج می شد. چرا همه حقیقت را نمی گویید؟ ضمناً داور هم حق اشتباه دارد و ما باید فرهنگ خود را درست کنیم، چون با آمدن VAR هم می گویند داور به عمد برای رقیب بازی را درآورده است. داوری که در یک سال از قضاوت های خود 100 میلیون هم نمی گیرد و هزاران توهین را می شنود. بیایید حق داوران را بدهید که یک صدم فوتبالیست ها درآمد ندارند. نباید حق را زیر پا گذاشت.

عربشاهی: دعوای مدیران پرسپولیس و استقلال تنش هواداران را بیشتر می کند/ رقیب سنتی تان را خراب نکنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عربشاهی: دعوای مدیران پرسپولیس و استقلال تنش هواداران را بیشتر می کند/ رقیب سنتی تان را خراب نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عربشاهی: دعوای مدیران پرسپولیس و استقلال تنش هواداران را بیشتر می کند/ رقیب سنتی تان را خراب نکنید"، کلیک کنید.