عکس| کشف استخر 1600ساله خاص

آفتاب نیوز :

استان شناسان با کاوش در شهر بندری «دراج» واقع در آلبانی به کشف قابل توجه بقایای یک استخر سرپوشیده رومی 1600ساله دست یافتند که در حقیقت، نخستین مورد در نوع خود محسوب می شود که تاکنون در این محوطه کشف شده است.

«انشنت اوریجینز» درباره این کشف نوشت، این اکتشاف زمانی اتفاق افتاد که باستان شناسان آلبانی پیش از ساخت یک مدرسه در این محوطه مشغول کاوش بودند و با ویرانه های ویلاهای باستانی مواجه شدند که زمانی محل سکونت اشراف زادگان رومی بودند.

با ادامه کاوش در یکی از این ویلاها یک استخر سرپوشیده کشف شد. همچنین تمام این سازه با موزاییک های رومی که پس از گذشت حدود دو هزار سال همچنان سالم باقی مانده اند، تزیین شده اند.

این محوطه باستان شناسی 1200 متر مربع وسعت دارد و نمونه کوچکی از بخش شهری این منطقه است. گمان می رود این محله خانه اشراف زادگان رومی این منطقه بوده است.

باستان شناسان تخمین می زنند قدمت این ویرانه های رومی از جمله استخر سرپوشیده تزیین شده، به سال هایی در فاصلۀ یکم تا 400 میلادی بازمی گردد.

محققان همچنین معتقدند این ویلا بر اثر یک زمین لرزه در چهارم میلادی نابود شده است.

با ادامه کاوش ها در بخش دیگری از این محوطه باستان شناسی همچنین بقایای چند دیوار و یک کفپوش بزرگ آجری پیدا شد.

باستان شناسان با در نظر گرفتن سایر محوطه های باستان شناسی مدیترانه ای به این نتیجه رسیدند که این نقطه از محوطه باستان شناسی احتمالا محل بقایای یک گرمابه دوطبقه رومی است.

عکس| کشف استخر 1600ساله خاص

منبع: فرادید

 

عکس| کشف استخر 1600ساله خاص

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس| کشف استخر 1600ساله خاص" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس| کشف استخر 1600ساله خاص"، کلیک کنید.