فرصت یک هفته ای داوطلبان کنکور 1403 برای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی

فرصت یک هفته ای داوطلبان کنکور 1403 برای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی

فرصت یک هفته ای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور آغاز شده و داوطلبان می توانند با ورود به سامانه، سوابق تحصیلی خود را مشاهده، تایید و در صورت وجود مغایرت، درخواست خود را برای بررسی هریک از بخش های سوابق تحصیلی ثبت کنند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، فرصت یک هفته ای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور آغاز شده و داوطلبان می توانند با ورود به سامانه، سوابق تحصیلی خود را مشاهده، تایید و در صورت وجود مغایرت، درخواست خود را برای بررسی هریک از بخش های سوابق تحصیلی ثبت کنند.

فرآیند مشاهده و تایید سوابق تحصیلی داوطلبان ورود به دانشگاه ها آغاز شده و تا یک هفته ادامه دارد. 

مراجعه به سامانه و تایید سوابق برای تمامی داوطلبان نوبت های اول و دوم آزمون سراسری سال جاری الزامی است. متقاضیان ثبت نام در آزمون های نهایی برای ایجاد سابقه تحصیلی یا ترمیم نمره باید ابتدا این فرایند را طی کنند.

ثبت نام دروس نهایی برای ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره پس از تایید سوابق تحصیلی و در چند روز آتی در همین سامانه فعال خواهد شد.

داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت نام کرده اند باید از طریق سامانه جامع آزمون سراسری در وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی my.sanjesh.org وارد فرایند مشاهده سوابق تحصیلی شوند.

همچنین، سایر افراد نیز می توانند از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش وپرورش به نشانی my.medu.ir سوابق تحصیلی خود را مشاهده و تایید کنند.

سوابق تحصیلی در فرایند پذیرش دانشگاه ها در سال جاری دارای تاثیر قطعی 50 درصدی است.

این سوابق بر اساس نتایج آزمون های نهایی در سنوات و دوره های قبل و نوبت خرداد 1402 و سال جاری تولید می شود.

آزمون های نهایی امسال برای پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم از 30 اردیبهشت تا 29 خرداد برگزار خواهد شد.

فرصت یک هفته ای داوطلبان کنکور 1403 برای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرصت یک هفته ای داوطلبان کنکور 1403 برای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرصت یک هفته ای داوطلبان کنکور 1403 برای مشاهده و تایید سوابق تحصیلی"، کلیک کنید.