قانون بیمه بیکاری تغییر کرد + جزییات

قانون بیمه بیکاری تغییر کرد + جزییات

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، احمد غریوی درباره پیشنهادات مطرح شده در خصوص لایحه اصلاح قانون بیمه بیکاری اظهار کرد: در ماده 5 قانون بیمه بیکاری، حق بیمه بیکاری به میزان 3 درصد مزد بیمه شده است که توسط کارفرما پرداخت می شود ولی خود کارگران مبلغی را پرداخت نمی کنند که در این اصلاحیه پیشنهاد شده بود کارگران هم به نوعی سهم داشته باشند. البته لایحه تکمیلی در مراحل پایانی است و هنوز به تایید هیات وزیران نرسیده که در صورت تایید به مجلس ارایه می شود.

زندگی نیوز نوشت: وی درباره جزییات تفاهم نامه سه جانبه میان معاونت روابط کار وزارت کار، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان تامین اجتماعی در خصوص مقرری بیمه بیکاری توضیح داد: طبق این تفاهم نامه سه جانبه بنا داریم کارگرانی که از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند توانمند و از آموزش های مهارتی به روز بهره مند شوند تا به چرخه بازار کار برگردند. همچنین امکان استفاده طیف دیگری از کارگران از این امتیاز وجود داشته باشد و شاهد ارتقای مهارت کارگران برای ورود به بازار کار باشیم.

مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار از تغییرات ایجاد شده در جدول پرداخت مقرری بیمه بیکاری خبر داد و گفت: در اصلاحیه قانون بیمه بیکاری تغییراتی در جدول پرداخت مقرری و مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری ایجاد شده است که هنوز نهایی نشده و باید به تصویب هیات وزیران برسد تا ببینیم لایحه چه سرنوشتی پیدا می کند.

به گفته غریوی در لایحه پیشنهاد شده مدت زمان استفاده از بیمه بیکاری در خصوص متاهلین به 30 ماه و مجردین به 24 ماه تقلیل یابد ولی تصویب این موضوع به تایید هیات وزیران بستگی دارد.

وی همچنین درباره منتفی شدن موضوع افزایش کمک هزینه مسکن کارگران گفت: در انتهای سال گذشته شورای عالی کار در جلسه تعیین دستمزد تصمیمی در خصوص حق مسکن نگرفت و بنای کارگران و کارفرمایان این بود که به جای تمرکز روی مزایای دیگر، حداقل دستمزد بیشتر افزایش یابد. تاکنون نیز جلسه ای در شورای عالی کار در خصوص افزایش حق مسکن برگزار نشده و پیشنهادی هم واصل نشده است لذا مبلغ حق مسکن تغییری نکرده است.

223225

قانون بیمه بیکاری تغییر کرد + جزییات

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قانون بیمه بیکاری تغییر کرد + جزییات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قانون بیمه بیکاری تغییر کرد + جزییات"، کلیک کنید.