قیمت طلا و سکه به کف رسید؟/ بذرافشان: احتمالا قیمت ها تا این عدد تغییر کند؟

قیمت طلا و سکه به کف رسید؟/ بذرافشان: احتمالا قیمت ها تا این عدد تغییر کند؟

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر کاهشی شده است، روند نزولی انس جهانی طلا و بازار ارز باعث شده روند صعود قیمت ها در بازار طلای داخلی متوقف شود.

نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت وگو با اقتصاد آنلاین با بیان اینکه بازار طلا در رکود شدید قرار دارد اظهار داشت: وارد سومین ماه سال شدیم متاسفانه شرایط صنف طلا دچار سردرگمی است. شاید از ابتدای امسال در صنعت طلا 15 درصد نیز تولید وجود نداشته است.

وی افزود: واحدهای تولیدی به شدت دچار آسیب شدند، صنعت طلا در بحران قرار دارد و تعطیلی هایی که به دلیل فعالیت سامانه جامع تجارت به وجود آمد فعالان بازار را دلسرد کرده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه بازار طلا شرایط خوبی ندارد، خاطرنشان ساخت: عبور از این شرایط مستلزم این است سکه اصلاحاتی در سامانه جامع تجارت صورت بگیرد. رییس جمهور شهید گفته بودند که دغدغه طلافروشان رفع شود به همین دلیل بخشی از مشکلات سامانه رفع شد.

بذرافشان اضافه کرد: این اصلاحات کامل نیست و نیاز به بررسی مجدد دارد و تا زمانی که این دل نگرانی های فعالان بازار رفع نشود نمی توان شرایط را برای ادامه فعالیت مهیا کرد. ما تقاضا داریم فعالیت سامانه را تعلیق کنند و اجازه دهند در یک کارگروه تخصصی این اصلاحات انجام شود.

وی افزود: همکاران ما نگران فعالیت اقتصادی آینده شان هستند و به دلیل اینکه در اصلاحات همه دغدغه های بازاریان طلا دیده نشده است شرایط برای ادامه فعالیت مساعد نیست و باید وضعیت به شکلی شود که آرامش به حوزه طلا بازگردد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران ثبت سرمایه حذف شده و اصلاحاتی در ثبت آنی شده است اما شرایط این سامانه با صنف طلا قانون همخوانی ندارد و لازم است بر اساس تفاهمی که شده در یک کارگروه تخصصی ایرادات آن برطرف شود.

بذرافشان با بیان اینکه قیمت طلا و سکه به ثبات رسیده است؛ اظهار داشت: بازار در هفته های گذشته کاهش قیمت خوبی داشت و در حال حاضر به کف قیمت طلا و سکه نسبت به انس جهانی و بازار ارز رسیده ایم.

وی با اشاره به اینکه مردم نسبت به خرید طلا و سکه و سرمایه گذاری در این حوزه نگران هستند، در پیش ببینی از آینده بازار نیز گفت: احتمال کاهش بیشتر قیمت ها وجود ندارد اما ممکن است با نوسانات بازار ارز و انس جهانی افزایش قیمت را در بازار داشته باشیم.

آخرین نرخ در بازار طلا و سکه

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران هر گرم طلای 18 عیار در بازار 3 میلیون و 297 هزار تومان شد. قیمت هر قطعه سکه طرح جدید 40 میلیون و 100 هزار تومان، سکه طرح قدیم 37 میلیون تومان، نیم سکه 22 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سکه 14 میلیون و 950 هزار تومان و سکه یک گرمی نیز 6 میلیون و 900 هزار تومان شد.

223225

قیمت طلا و سکه به کف رسید؟/ بذرافشان: احتمالا قیمت ها تا این عدد تغییر کند؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا و سکه به کف رسید؟/ بذرافشان: احتمالا قیمت ها تا این عدد تغییر کند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا و سکه به کف رسید؟/ بذرافشان: احتمالا قیمت ها تا این عدد تغییر کند؟"، کلیک کنید.