لزوم بازنگری برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد در استان تهران

لزوم بازنگری برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به اهمیت بازنگری به برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد گفت: برخی عوامل در راستای گشایش اقتصادی نیازمند بازنگری مجدد است.

به گزارش زندگی نیوز، صدمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران با حضورعلیرضا فخاری استاندار تهران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، رییس اتاق تهران و رییس کل دادگستری استان در محل اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.

در این جلسه که به بررسی الزامات تحقق شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» اختصاص داشت، فعالان اقتصادی و نمایندگان تشکل ها به طرح چالش های حوزه فعالیت خود در بخش تولید پرداختند؛ از موانع موجود در برابر صادرات گرفته تا ناترازی در بخش انرژی و قیمت گذاری دستوری؛ اما مسیه ای که در کلام اغلب تولیدکنندگان در این جلسه مشترک بود، گلایه از عدم توجه دولت و سیاست گذاران به نظرات بخش خصوصی پیش از تصمیم گیری ها بود. این گلایه با صراحت از سوی رییس اتاق تهران و دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران هم مطرح شد.

 در ابتدای این جلسه، رییس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان تهران با اشاره به تلاش برای حداکثرسازی مشارکت و سهم فعالان بخش خصوصی به ویژه تولیدکنندگان در اقتصاد اظهار کرد: باید توجه داشته باشیم که یکی از عوامل بازدارنده ای که گردش دارایی ها در کشور را کُند می کند، عواملی است که ظاهر مشروعی دارد اما به دلیل بازدارنده بودن نیازمند بازنگری است. به بیان دیگر برخی مجریان به نحوی عمل می کنند که رفع مشکلات محقق نمی شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فخاری استاندار تهران با اشاره به تحقق شعار سال با انسجام، تدبیر و تدبر، یادآورشد: چنانچه حل سه الی چهار مسیله برای سال جاری در دستورکار شورا قرار گرفته و مورد پیگیری قرار گیرد، به طور حتم نتایج خوبی حاصل خواهد شد.

پایان خبر زندگی نیوز

لزوم بازنگری برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد در استان تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم بازنگری برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد در استان تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم بازنگری برخی مسایل پیش روی رشد اقتصاد در استان تهران"، کلیک کنید.