ماجرای نامه به دفتر رهبری درباره واکسن HPV

ماجرای نامه به دفتر رهبری درباره واکسن HPV

آفتاب نیوز :

سید علیرضا مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: چندی قبل نامه ای از دفتر رهبری به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شد که پیرامون واکسن HPV بود و این شورا نامه را به فرهنگستان علوم پزشکی ارجاع داد تا پاسخ بدهیم.

وی در ارتباط با محتوای نامه ارسالی به دفتر رهبری اظهار داشت: متن نامه، کارکرد واکسن HPV را زیر سوال برده بود و غیرعادی بود.

مرندی با عنوان این مطلب که نویسنده نامه از جامعه پزشکی است، تاکید کرد: مواضع نویسنده نامه در 2، 3 سال اخیر با آنچه در گذشته شاهد بودیم تا حدودی تغییر کرده و از همین رو نکاتی را پیرامون واکسن HPV مطرح کرده است که انتظار نمی رفت.

رییس فرهنگستان علوم پزشکی ایران با تاکید بر تحلیل های کارشناسی در وزارت بهداشت برای تصمیم گیری در چنین موضوعاتی تصریح کرد: ما نباید خود را در موضوعاتی که اشراف نداریم، صاحب نظر بدانیم و بهتر است اجازه دهیم متخصصین امر نظر بدهند.

مرندی افزود: شایبه هایی در نامه مطرح شده بود که غیرعادی به نظر می رسد و از سوی دیگر، ماجرای واکسن HPV هم سیاسی شده است.

وی گفت: آنچه فرهنگستان علوم پزشکی در پاسخ نامه به دفتر رهبری ارسال کرد، این بود که نامه مورد اشاره عالمانه نبوده و وزارت بهداشت باید تصمیم بگیرد.

مرندی در پاسخ به این سوال که چه موضوعاتی در نامه به دفتر رهبری مطرح شده بود که شایبه دار بوده است، افزود: همین قدر می توانم بگویم نکاتی که عنوان شده بود، بُعد علمی نداشت.

ماجرای نامه به دفتر رهبری درباره واکسن HPV

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای نامه به دفتر رهبری درباره واکسن HPV" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای نامه به دفتر رهبری درباره واکسن HPV"، کلیک کنید.