محصولات فناورانه دانشگاه آزاد یادگار امام افزایش می یابد

محصولات فناورانه دانشگاه آزاد یادگار امام افزایش می یابد

رییس دانشگاه آزاد یادگار امام گفت: این دانشگاه در تلاش است سطح تعدادی از هسته های فناور و واحد های فناور را به شرکت های دانش بنیان ارتقا و مجموع تعداد محصولات فناورانه را افزایش دهد.

علیرضا لادن مقدم رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی شهرری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز در تشریح برنامه های این واحد دانشگاهی در سال 1403 در حوزه علم و فناوری و دانش بنیان اظهار کرد: واحد یادگار امام در تلاش است تا امسال با افزایش تعداد هسته ها، واحد ها و تعداد شرکت های دانش بنیان مستقر در دانشگاه، سطح تعدادی از هسته های فناور و واحد های فناور را به شرکت های دانش بنیان ارتقا و مجموع تعداد محصولات فناورانه را افزایش دهد.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی شهرری، درصدد هستیم با ایجاد زیرساخت های جدید و توسعه آن زمینه جذب و استقرار شرکت های بزرگ را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: اکنون تعداد 11 هسته فناور، هفت واحد فناور و سه شرکت دانش بنیان از نوع نوآور و نوپا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام مستقر هستند که حوزه های فعالیت آنها شامل مواد شیمیایی، خوشبو کننده ها، منسوجات تمیز، تاسیسات ساختمان، انرژی های تجدیدپذیر، مواد نانوشیمیایی، اسپری های خود تمیزشونده، حوزه نساجی و پوشاک ورزشی، مواد سوپر جاذب رطوبت و دستگاه های مکانیکی نانوحباب ساز می شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام درباره فعالیت و محصول ویژه فناورانه این واحد دانشگاهی گفت: شرکت انرژی سبز صدر واقفی با تولید داکت اسپیلت و چیلر و ارایه خدمات در حوزه تاسیسات برودتی و انرژی های تجدیدپذیر، توسط اعضای هییت علمی گروه مهندسی مکانیک اداره می شود. این شرکت فناور در تلاش است تا روی تعدادی از محصولات خود گرید دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخذ کند. 

لادن مقدم با بیان اینکه مهم ترین عامل برای توسعه زیست بوم فناوری در کشور ایجاد و توسعه زیرساخت مناسب(پردیس های علم و فناوری، پارک های علم و فناوری، سرا های نوآوری، مراکز رشد و …) و فراهم آوری شرایط حمایتی لازم از هر لحاظ برای افراد فناور است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام در نظر دارد تا با توسعه زیر ساخت های اشاره شده و جذب حداکثری(شرکت ها و واحد های فناور، اعضای هییت علمی فناور و دانشجویان علاقه مند و مستعد) در این مسیر مهم حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام در قالب طرح پویش توانسته اند جذب شرکت های فناور و دانش بنیان شوند در تشریح فعالیت های این واحد دانشگاهی در حوزه علم و فناوری در سال گذشته مطرح کرد: واحد یادگار امام در سال گذشته در حوزه فناوری و تولید دانش بنیان توانست با استقرار و حمایت از اعضای هییت علمی فناور و شرکت های دانش بنیان مستقر در واحد به تعداد 16 محصول فناورانه و دانش بنیان دارای مجوز دست یابد. 

محصولات فناورانه دانشگاه آزاد یادگار امام افزایش می یابد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محصولات فناورانه دانشگاه آزاد یادگار امام افزایش می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محصولات فناورانه دانشگاه آزاد یادگار امام افزایش می یابد"، کلیک کنید.