مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمد

مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی از آماده باش مدیریت بحران خبر داد و گفت: شهروندان در تردد از مسیرهای کوهستانی و مسیل ها و رودخانه ها احتیاط کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، حامد یزدی زندگی نیوز عصر چهارشنبه از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان تهران مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: سامانه های مذکور از اواخر وقت فردا پنجشنبه 26 بهمن ماه آغاز و تا صبح دوشنبه 30 بهمن ماه پایان خواهد یافت.

یزدی زندگی نیوز در ادامه با اشاره به فعال شدن سامانه بارشی باران و مه گرفتگی و کولاک در استان تهران، افزود: به همه شهروندان ساکن در آبعلی، پردیس، دماوند، شمیرانات، لواسان و میگون توصیه می شود با توجه به احتمال لغزندگی معابر و جاده ها از ترددهای غیرضروری بویژه در در گردنه های برف گیر که با کاهش دید و مه گرفتگی مواجه می شوند، خودداری کرده و در صورت ضرورت بر تردد حتما از همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه در مسیرهای کوهستانی اطمینان داشته باشند چرا که در مواقع صدور هشدار احتمال اختلال در تردد و انسداد بعضی از مسیرها و ریزش بهمن و سقوط سنگ در این نواحی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به عدم صعود به ارتفاعات نیز هشدار داد و با بیان اینکه سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن سطح رودخانه ها محتمل است، ادامه داد: از همه مردم می خواهیم از توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها جدا بپرهیزند و مسیولان مربوطه نیز نسبت به پاکسازی دهانه پل ها لایروبی کانال ها و آب روها توجه ویژه داشته باشند.

وی در خصوص کاهش قابل ملاحظه دما نیز هشدار داد و تاکید کرد: ضروری است که مردم در خصوص تاسیسات و لوله های آبرسانی تمهیدات لازم را بیندیشند همچنین توجه ویژه ای نسبت به مدیریت حامل های انرژی داشته باشند.

یزدی زندگی نیوز درباره سامانه دوم و مخاطره وزش باد شدید، نیز هشدار داد و افزود: با توجه به اینکه در مواقع وزش شدید باد امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت و سست مانند داربست ها، تابلوهای تبلیغاتی پوشش گلخانه ها و خطر شکستن درختان کهنسال وجود دارد، توصیه اکید مدیریت بحران اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها و عدم توقف در این مکان ها است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به ابلاغ هشدار به همه دستگاه های اجرایی و امدادی از همه عزیزان می خواهیم علاوه بر نیروی انسانی تجهیزات کامل و اورهال در اختیار داشته باشند تا بهترین خدمت رسانی به مردم انجام شود.

مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیریت بحران استان تهران به حالت آماده باش کامل درآمد"، کلیک کنید.