مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان از راه دور ایران ساخت

مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان از راه دور ایران ساخت

متخصصان یک شرکت دانش بنیان که در زمینه تولید انواع تجهیزات مصرف آب و گاز فعالیت می کنند، موفق شده اند کیت های قرایت از راه دور مصرف گاز و آب را در داخل کشور بومی سازی کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، یکی از دغدغه های اصلی در حوزه مدیریت مصرف انرژی، جمع آوری داده های مصرف از مشترکان به صورت برخط و هوشمند است به طوری که تجمیع داده های مصرف به شکل جامع و در لحظه، امکان تحلیل، ارزیابی و مدیریت را فراهم کند.

محصول دانش بنیان «کیت قرایت از راه دور کنتور آب و گاز» محصول هوشمند یک شرکت دانش بنیان است که ضمن اعلام میزان گاز مصرفی مشترکان، زمینه را برای تحلیل دقیق داده های مصرف، شناسایی هدررفت و نقاط اوج مصرف، گام های بعدی را برای بهینه سازی انرژی مصرف در ابعاد گسترده بردارند.

مجید محمدی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در این باره توضیح داد: با طراحی و تولید کیت های قرایت از راه دور کنتور های مصرفی، به این دغدغه پاسخی هوشمندانه و فناورانه داده اند و با پیاده سازی این محصول در حوزه مصرف گاز، زمینه را برای صرفه جویی و بهینه سازی مصرف فراهم کرده اند. محمدی، یکی از مزایای کیت قرایت از راه دور کنتور گاز دیافراگمی، عدم نیاز به تعویض کنتور دانست و افزود: کیت های تولید شده بر روی کنتور های موجود نصب شده و اطلاعات کنتور را به مرکز کنترل و بر روی نرم افزار اسکادای تولیدی شرکت ارسال می نماید.

وی با اشاره به تولید و تجاری سازی کیت قرایت از راه دور کنتور های دیافراگمی گاز به عنوان یکی از دستاورد های این شرکت دانش بنیان گفت: کیت قرایت از راه دور با قیمتی در حدود یک دوم قیمت رقبای خارجی در کشور عرضه می شود و ضمن افزایش سرعت در فرآیند قرایت مصرف، زمینه را برای تحلیل داده ها و کمک به بهینه سازی مصرف گاز در ابعاد کلان فراهم می کند.

این فعال فناور، درباره مزایای این محصول دانش بنیان عنوان کرد: استفاده از الگوریتم های روزآمد و پیشرفته در قرایت و تحلیل داده ها، امکان به روزرسانی، پشتیبانی و قابلیت ارتقا را می توان از مهم ترین مزیت های این محصول دانستو همچنین کیت قرایت از راه دور این شرکت در حدود 218 دلار میباشد که مشابه چینی آن حدود 450 دلار می باشد.

وی با اشاره به نیاز جدی در حوزه هوشمندسازی کنتور ها و مدیریت هوشمند مصرف گفت: در حوزه کنتور گاز و هوشمند سازی این کنتورها، حدود 24 میلیون مشترک گاز در کشور وجود دارد که این کنتور ها بایستی هوشمند شوند. همچنین در حوزه آب 27 میلیون مشترک در کشور وجود دارد. همچنین با توجه به فعالیت 500 هزار چاه کشاورزی در ایران هوشمندسازی اندازه گیری مصرف این مجموعه ها هم در مدیریت مصرف آب کشور ضروری است.

مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان از راه دور ایران ساخت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان از راه دور ایران ساخت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مدیریت هوشمند مصرف آب و گاز با کنتورخوان از راه دور ایران ساخت"، کلیک کنید.