مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال

مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال

آفتاب نیوز :

چند صباحی است که در فضای رسانه ای خبر از ساخت سریال های کمدی و بازگشت هنرمندانی همچون مهران غفوریان، سیدجواد رضویان و مهران مدیری به گوش می رسد.

حتی در صفحات مجازی از شروع تولید «پایتخت7» در مردادماه خبر دادند و درخواست هایی که درباره ادامه «نون خ» می آید و پیام سعید آقاخانی که حکایت از پایان این سریال می دهد.

برنامه ریزی جدّی سیمافیلم در حوزه طنز حایز اهمیت است که شاید از مصادیق بارز آن احیای چندفصله هایی باشد که عمده آن ها کمدی بوده اند؛ همان طنز های خیابان خلوت کنی که شاید بتوان از موفق ترین هایش را «پایتخت»، «زیرخاکی» و «نون خ» دانست که فصل های جدید «زیرخاکی» و «نون خ» به ایام نوروز و رمضان رسیدند و «پایتخت» هم قرار است به زودی جلوی دوربین برود.

همه این صحبت ها و گمانه زنی های رسانه ای گویای اتفاق مهمی در حوزه طنز است خصوصاً زمانی که اعلام شد مهران مدیری هم قرار است بعد از مدت ها سریالی را برای تلویزیون بسازد.

با مسعود کریمی خضرا مدیر گروه تولیدات طنز مرکز سیمافیلم درباره همه این گمانه زنی ها و اتفاقاتی که قرار است در حوزه سریال سازی طنز تلویزیون رقم بخورد به گفتگو پرداختیم که مشروح آن در ادامه آمده است:

کار جدیدی را می خواهیم با سعید آقاخانی آغاز کنیم

* طنز همیشه مهم بوده و هست؛ خصوصاً این روز ها که سریال های کمدیِ مخاطب پسند شادی و نشاط را بیش از پیش در جامعه رونق بدهد. مردم برای تماشای طنز یا باید به سینما ها بروند و یا در نمایش خانگی بعضاً با سریال هایی مواجه شوند که البته چندان توفیقی در این عرصه نداشته اند. پربازدید شدن سریال های طنزی که در دهه 70 و 80 ساخته شدند نشان می دهد مردم چقدر علاقه مند آن نوع سریال ها بودند و هنوز هم تلویزیون سریال طنز بسازد مخاطب پروپاقرص آن خواهند بود، همان طور که با «زیرخاکی» و «نون خ» جدید هم این اتفاق افتاد، در مدیریت گروه طنز مرکز سیمافیلم چه اقداماتی در حال انجام است؟

یک اراده ای در دوره جدید سازمان صداوسیما وجود دارد که احیای نمانام های طنز (برندها) سازمان صداوسیماست همچون «زیرخاکی» که واقعاً با اقبال مواجه شد و «نون خ» و «پایتخت» هم خبرهایش هم در رسانه ها آمد که پیش می رود. ان شاءالله بنای مان بر این است با سعید آقاخانی سریالی جدید داشته باشیم.

صحبت های مقدماتی انجام شده است که چالش جذاب و متفاوت از «نون خ» ساخته شود، به این اتفاق امیدواریم و در حال مذاکره ایم. ژانر این سریال، کمدی اجتماعی است همان کار هایی که شاید بعضاً در دهه های 70 و 80 به قاب تلویزیون آمدند، البته هنوز به قطعیت نرسیده ایم، اما به این مسیر امیدواریم.

با تهیه کنندگان آثار خیابان خلوت کن از جمله «خانه به دوش» و خیلی های دیگر در این عرصه مثل مهران مهام، ایرج محمدی؛ اتفاقاً جالب است بدانید کاری را با ایرج محمدی فارغ از مجموعه ای که او با پرویز شیخ طادی مشغول ساخت است در نگارش تحت تهیه کنندگی ایشان داریم که بعد از پایان آن کار این سریال طنز را پیش خواهند برد.

یک کاری را در نگارش داریم که مشاور آن یکی از تهیه کنندگان باسابقه و خوش نام کار های پرمخاطب تلویزیون است.

خبری جدید از سریال «پایتخت»

* به سریال «پایتخت» اشاره کردید که بسیار گمانه زنی هایی آمد که مردادماه تولید آن رسماً آغاز خواهد شد، الآن به فیلمنامه رسیدید و امسال فصل هفتم این سریال خاطره انگیز کلید خواهد خورد یا خیر؟

نگارش و پیش تولید سریال «پایتخت» آغاز شده است و ان شاءالله مشکلی پیش نیاید امسال به تولید خواهد رسید، اما بقیه مراحل چه انتخاب بازیگر و پخش و بقیه جزییات متعاقباً از خود سیمافیلم اعلام خواهد شد، اما این نوید را برای مخاطبان داریم که اتفاقات خوبی در راه است.

مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال

* درباره تهیه کنندگان خیابان خلوت کن صحبت کردید، از کارگردانان خیابان خلوت کن چه خبر؟ آیا با مثلاً هنرمندانی همچون مهران غفوریان، جواد رضویان و مهران مدیری صحبت داشته اید آن ها هم بعد از مدت ها سریال بسازند؟

با آقای مهران مدیری صحبت شده است و ان شاءالله این نوید را می دهم که با آقای مدیری همکاری خواهیم داشت، زمانش را الآن نمی توانم بگویم، اولویت ما برای این همکاری ساخت سریال است. این نوید را می دهم ما با همه این عزیزان مشغول مذاکره هستیم و هرکدام ان شاءالله توفیق شود سعی مان این است که به پیش تولید، تولید و نمایش برسد.

همان طور که آقای جبلی و رییس سیمافیلم اشاره کردند آغوش سازمان صداوسیما برای همه سرمایه های تلویزیون باز است. صحبت با سعید آقاخانی و شروع سریالی جدید با حال وهوایی متفاوت و «پایتخت» و چند هنرمند دیگر بسیار جدّی است و امسال ان شاءالله فصل جدید «پایتخت» تولید شود.

ساخت سری جدید «دودکش» در دستور کار

* قرار است چندفصله های دیگری همچون «زیر آسمان شهر» و امثالهم را هم احیاء کنید و فصل جدید آن ها ساخته شود، در این راستا رویکردتان چیست؟

بحمدالله با تصمیم ریاست سازمان صداوسیما در چند ماه گذشته یک عزمی اتفاق افتاد برای احیای نام های محبوب؛ بنابراین سیاست ما احیای کار های چندفصله و پرطرفدار است که مردم علاقه مند به آن ها هستند، اما این نکته هم وجود دارد مثلاً در سریال «زیرخاکی» اگر برای کاراکتر اصلی سریال، گرفتاری به وجود بیاید کارگردان و نویسنده هم حضور داشته باشند قاعدتاً نمی تواند کار پیش برود.

اما شاید جالب باشد که سریال «دودکش» را صحبت کردیم و سعی مان بر این است با آقای نیک نژاد و دیگر دوستان سریال این نمانام (برند) شناخته شده تلویزیون احیاء شود، البته همه این ها مرهون تلاش آقای نقویان و نقی یی رییس و قایم مقام سیمافیلم هستند که با انگیزه ستودنی در این عرصه قدم برمی دارند، بالاخره سراغ این عزیزان رفتن یک افتادگی و تواضع می طلبد، چون هرکدام شان شرایط خاصی دارند.

من فکر می کنم ان شاءالله به دوران پرشکوه سازمان صداوسیما نزدیکیم و از آن روز های طلایی دور نیستیم، فکر می کنم مرجع سرگرمی صداوسیما در حال احیاء شدن است.

رضا عطاران هم به تلویزیون برمی گردد؟

* به نام مهران مدیری، مهران غفوریان و سیدجواد رضویان اشاره کردید، با رضا عطاران هم صحبت کرده اید؟

آقای مهران مهام تهیه کننده خوب تلویزیون مصاحبه ای داشتند که در آن مصاحبه به این نکته اشاره کردند که شاید تفاوت سلیقه ای برای رضا عطاران به وجود آمده است. من اطلاع دارم در سال های گذشته رایزنی هایی شده است و خواست و اقبال از سوی صداوسیما بوده است و به دلایل متعددی این امکان فراهم نشده است.
این اراده وجود داشته است هر موقع دوست داشتند تلویزیون خانه آنهاست، همان طور که به نام آقای مدیری و آقای نیک نژاد و دیگران که موفق بوده و هستند اشاره کردید.

سهم طنز در سریال های جدید سیمافیلم چقدر است؟

* به 52 سریال در حال تولید سیمافیلم که مراحل مختلف از نگارش و پیش تولید تا تولید را در دستور کار دارند اشاره شد، سهم طنز در این تعداد سریال در حال تولید چقدر است؟

از دو ماه دیگر سعی مان این است دو کار در پیش تولید باشد. ترکیب جذابی خواهند بود که از تنوع خوب موضوعی، نقش ها و افراد برخوردارند. یک کار در تولید داریم که بگذارید جزییاتی از آن ندهیم، شگفتانه ای اتفاق خواهد افتاد، دو کار در پیش تولید و دو کار دیگر در نگارش؛ ان شاءالله از دو ماه دیگر دو کار جدید هم به جریان نگارش مان اضافه خواهد شد.

جالب است بدانید همین الآن با امیر برادران و مصطفی زندی نویسندگان فیلم «هتل» که یکی از آثار پرگیشه سینما بود مشغولیم و خوشبختانه اتفاقات خوبی در راه است.

شروع «بدل» از اواخر اردیبهشت

سریال «بدل» جدیدترین مجموعه های طنز سیمافیلم به شمار می رود که بعد از سریال «هفت سر اژدها» روی آنتن خواهد آمد؟

بله. ان شاءالله سریال «بدل» به کارگردانی علی مشهدی عزیز از اواخر اردیبهشت ماه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مذاکره با مهران مدیری برای ساخت سریال"، کلیک کنید.