مراکز سیار توزیع نهال در کرج ایجاد می شود – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

مراکز سیار توزیع نهال در کرج ایجاد می شود - خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگی نیوز، علیرضا عاقلی صبح پنج شنبه در نخستین جلسه برنامه ریزی اجرای برنامه های هفته درختکاری 1402 گفت: در آستانه 15 اسفند ماه و روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، تمهیدات و مقدمات و برنامه ریزی برای این ایام انجام شده و این سازمان با هدف نگهداری از درخت های موجود و کاشت نهال جدید و ترویج فرهنگ درختکاری هر ساله برنامه های ویژه ای را اجرا می کند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج مطرح کرد: امسال علاوه بر برگزاری جشن متمرکز روز درختکاری در روز 1 5 اسفند ماه در دهکده تفریحی گردشگری باغستان کرج با حضور مسوولان و دانش آموزان، هر روز این هفته یکی از مناطق دهگانه شهر کرج نیز میزبان شهروندان در مراسم های گرامیداشت هفته درختکاری و کاشت نهال خواهند بود.

وی اجرای پویش جوانه زندگی و اجرای برنامه درختکاری در مدارس منتخب شهر کرج و کاشت نهال به یاد شهدا را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد و افزود: مشارکت حداکثری مردم و تشکل های مردم نهاد به عنوان جلوه ای از همبستگی و وفاق ملی جهت ایجاد فضای سبز و ارتقای پوشش گیاهی از جمله اهدافی است که این سازمان و مجموعه مدیریت شهری به دنبال تحقق آن هستند.

عاقلی از استقرار و راه اندازی جایگاه های توزیع نهال رایگان در مناطق دهگانه کرج خبر داد و گفت: جدول زمانی و مکانی مراکز سیار در نظر گرفته شده برای توزیع نهال در مناطق دهگانه کرج متعاقباً از طریق سایت سازمان اعلام می شود، ضمن اینکه توزیع نهال رایگان همه روزه در هفته درختکاری از جنب سازمان سیما و منظر کرج (پارک ایران زمین) انجام خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای توزیع نهال رایگان در کرج توضیح داد: نهال های توزیع شده بین شهروندان شامل گونه های سازگار با اقلیم شهر کرج و مقاوم به کم آبی و شامل گونه های مثمر و غیرمثمر است. هدف از توزیع و نهال کاری گسترده در کرج، ارتقای فرهنگ درختکاری بین مردم، افزایش سرانه فضای سبز شهری، ایجاد حس تعلق در بین شهروندان و ایجاد مشارکت مردمی است.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج عنوان کرد: روز جمعه 18 اسفند ماه توزیع نهال رایگان میان نمازگزاران مصلای کرج و مهرشهر نیز انجام خواهد شد و ارایه مشاوره رایگان و بروشورهای آموزشی به مردم برای انتخاب گونه مناسب نهال، شکل و نحوه کاشت و نگهداری آنها در محل های توزیع نهال صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اهمیت همکاری آحاد مردم، تشکل ها، ادارات و شهروندان با مجموعه مدیریت شهری کرج در فرهنگ سازی منابع طبیعی و حفظ فضای سبز گفت: درختانی که امروز توسط شهروندان یا سبزبانان در کرج کاشته می شود، در سال های نه چندان دور با زیبایی فضای بصری شهر و افزایش هوای پاک، نقش خود را در داشتن کرجی با شاخص های زیست محیطی بالا و باغشهری استاندارد، به نمایش خواهد گذاشت.

مراکز سیار توزیع نهال در کرج ایجاد می شود – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مراکز سیار توزیع نهال در کرج ایجاد می شود – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مراکز سیار توزیع نهال در کرج ایجاد می شود – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.