مسیول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درخارج از کشور منصوب شد

طی حکمی از سوی رییس ستاد انتخابات کشور؛

مسیول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درخارج از کشور منصوب شد

رییس ستاد انتخابات کشور طی حکمی «علیرضا محمودی» را به عنوان مسیول برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در خارج از کشور منصوب کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، محمدتقی شاهچراغی رییس ستاد انتخابات کشور در حکمی علیرضا محمودی را به عنوان مسیول برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در خارج از کشور منصوب کرد.

در حکم رییس ستاد انتخابات کشور خطاب به علیرضا محمودی آمده است:

امید است با استعانت از خداوند منان و با تدبیر و برنامه ریزی دقیق، مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را تحت نظر ستاد انتخابات کشور فراهم و گزارش اقدامات را به صورت مستمر به دبیرخانه ستاد ارسال کنید.

علیرضا محمودی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد.

رای گیری در 250 نقطه جهان

در همین حال سخنگوی ستاد انتخابات کشور نیز پیشتر گفته بود، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تنها انتخاباتی است که همزمان با داخل کشور، در خارج از کشور نیز برگزار می شود و 250 نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رای از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین گفت که نحوه و مکان و ساعت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم از طریق نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور به آگاهی هموطنان مقیم رسانده می شود.

براساس اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور هموطنان مقیم خارج کشور جهت اخذ رای می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی مجاز در روز انتخابات و در ساعات اعلامی از سوی نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران به شعب اعلامی که (سفارتخانه ها یا سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران) مراجعه کنند.

بر اساس تبصره ماده 19 قانون انتخابات ریاست جمهوری، رای دهندگان در خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارایه گذرنامه معتبر ایرانی، رای دهند؛ بنابراین به موجب این ماده ایرانیان خارج از کشور می توانند در صورت عدم دسترسی به شناسنامه یا کارت ملی از گذرنامه معتبر ایرانی خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کنند.

مسیول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درخارج از کشور منصوب شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درخارج از کشور منصوب شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درخارج از کشور منصوب شد"، کلیک کنید.