مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط اسراییل را محکوم کرد

مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط اسراییل را محکوم کرد

مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط ارتش اسراییل را محکوم کرد و از تل آویو خواست از سیاست رفتن تا لبه پرتگاه دست بردارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، وزارت امور خارجه مصر، ظهر امروز (سه شنبه)، به اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط ارتش اسراییل واکنش نشان داد.

منابع اسراییلی، صبح امروز، تصاویری منتشر کردند که نشان می داد تانک های اسراییلی وارد گذرگاه مرزی رفح در جنوب نوار غزه شده اند. ارتش اسراییل دقایقی بعد از انتشار این گزارش در رسانه ها اعلام کرد که این گذرگاه را اشغال کرده است.

وزارت خارجه مصر در واکنش به این اقدام گفت: عملیات نظامی اسراییل در شهر رفح فلسطین و تسلط بر بخش فلسطینی گذرگاه رفح را محکوم می کند.

ارتش اسراییل از روز گذشته حملات به شرق منطقه رفح را آغاز کرده است. این حملات در حالی آغاز شدند که مذاکرات آتش بس در غزه همچنان ادامه داشت و به پایان نرسیده بود.

وزارت خارجه مصر در ادامه اضافه کرد که این اقدام را عملی تنش زا و خطرناک می داند که حیات بیش از یک میلیون فلسطینی مستقر در رفح را که این گذرگاه نقشی اساسی در زندگی شان دارد، به خطر می اندازد. قاهره در ادامه از اسراییل خواست که از سیاست رفتن تا لبه پرتگاه دست بردارد چراکه این اقدام می تواند سرنوشت تلاش های انجام شده برای آتش بس پایدار در نوار غزه را به خطر بیندازد. رفح منطقه ای پرجمعیت در جنوب نوار غزه است که بیش از یک میلیون فلسطینی در آنجا اسکان دارند.

مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط اسراییل را محکوم کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط اسراییل را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر اشغال گذرگاه مرزی رفح توسط اسراییل را محکوم کرد"، کلیک کنید.