مصر و روسیه در مدیترانه رزمایش مشترک برگزار می کنند

مصر و روسیه در مدیترانه رزمایش مشترک برگزار می کنند

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه نیروهای دریایی این کشور و مصر به اجرای رزمایش مشترکی در دریای مدیترانه خواهند پرداخت.

به گزارش زندگی نیوز، وزارت دفاع روسیه امروز (شنبه) اعلام کرد 2 رزمناو متعلق به ناوگان پاسیفیک نیروی دریایی روسیه در رزمایش مشترک دریایی با نیروی دریایی مصر در دریای مدیترانه شرکت خواهند کرد.

در این بیانیه وزارت دفاع روسیه اعلام شد، گروه این رزمناوهای متعلق به ناوگان پاسیفیک شامل ناو موشکی «واریاگ» و ناوچه «مارشال شاپوشنیکوف» عازم بندر اسکندریه مصر شدند تا در مانورهای دریایی مشترک با نیروی دریایی مصر شرکت کند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد از نیروی دریایی مصر قرار است ناوچه ای.ان.اس القدیر در این رزمایش شرکت داشته باشد.

به نوشته خبرگزاری «شینهوا» این رزمایش در فرمت PASSEX با تمرکز بر اشراف بر تکنیک های هماهنگی رزمی بین ناوگان های کشورهای مختلف به اجرا درخواهد آمد. این رزمایش شامل اجرای مشترک مانور، تمرین ارتباطات و اقدامات مربوط به بازرسی بوده و هدف از آن تضمین توانایی نیروهای دریایی 2 کشور برای ارتباط برقرار کردن و همکاری در زمان های جنگ یا امدادبشردوستانه است.

وزارت دفاع روسیه تصریح ساخت رزمناوهای این کشور قبل از شروع مانورهایشان با نیروی دریایی مصر از نمایندگان این نیرو میزبانی خواهند کرد.

روسیه و مصر در نوامبر 2020 نیز اولین رزمایش دریایی مشترک خود را در دریای سیاه تحت برنامه مشترک موسوم به «پل دوستی 2020» برگزار کردند.

پایان خبر زندگی نیوز

مصر و روسیه در مدیترانه رزمایش مشترک برگزار می کنند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصر و روسیه در مدیترانه رزمایش مشترک برگزار می کنند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصر و روسیه در مدیترانه رزمایش مشترک برگزار می کنند"، کلیک کنید.