مهدی طارمی و 3 بازی سرنوشت ساز برای پورتو – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

مهدی طارمی و 3 بازی سرنوشت ساز برای پورتو - خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگی نیوز، مهدی طارمی لژیونر ایرانی تیم فوتبال پورتو پرتغال که آخرین فصل حضورش را در این تیم پشت سر می گذارد امیدوار است با بهترین عملکرد از جمع «اسب های آبی» پورتو جدا شود.

پورتو در هفته سی و سوم لیگ پرتغال شامگاه یکشنبه 23 اردیبهشت در ورزشگاه «دراگایو» رو در روی بوآویستا قرار خواهد گرفت. مهدی طارمی برای آخرین بار با پیراهن این تیم و در ورزشگاه خانگی در پیش چشم هواداران ظاهر خواهد شد و پس از آن دیگر در این ورزشگاه با پیراهن پورتو بازی نخواهد کرد.

این تیم در هفته سی و چهارم هم در یک دیدار بسیار سخت باید رو در روی براگا قرار بگیرد. در حالی که اسپورتینگ با 84 امتیاز قهرمانی خود را در لیگ برتر پرتغال مسجل کرده است و بنفیکا هم با 76 امتیاز جایگاه دومش تضمین است اما پورتو با 66 و براگا 65 امتیاز رقابت سختی برای کسب عنوان سوم دارند.

در لیگ پرتغال تیم اول به طور مستقیم راهی لیگ قهرمانان اروپا می شود و تیم دوم باید در پلی آف این مسابقات حاضر شود تا بتواند جواز لیگ قهرمانان را کسب کند. تیم سوم به لیگ اروپا می رود و تیم چهارم هم باید در لیگ کنفرانس اروپا بازی کند.

پس از این 2 بازی، پورتو باید در فینال جام حذفی به مصاف اسپورتینگ برود. این بازی در ورزشگاه ملی لیسبون که ورزشگاه خانگی تیم ملی پرتغال است برگزار خواهد شد.

به این ترتیب طارمی باید در 3 بازی حساس برای پورتو به میدان برود و در صورتی که بتواند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد با یک عنوان قهرمانی در جام حذفی و با خاطره ای خوش به سال ها حضور در فوتبال پرتغال پایان خواهد داد.

طارمی در فصل 2019 وارد لیگ پرتغال شد و به عضویت «ریو آوه» در آمد و در 33 بازی برای این تیم 19 گل به ثمر رساند.

حضور درخشانش در ریوآوه موجب شد او فصل بعد به پورتو برود و در نخستین حضورش در 48 بازی 23 گل به ثمر رساند و مجموعاً در 4 فصل حضور در پورتو 179 بار در میدان حضور پیدا کرد و 89 بار موفق به گلزنی شد و 55 بار هم پاس گل داد.

عملکرد طارمی در 4 فصل حضور در پورتو به شرح زیر است:

فصل 2020: 48 بازی، 23 گل ، 18 پاس گل
فصل 2021: 48 بازی، 26 گل، 17 پاس گل
فصل 2022: 51 بازی، 31 گل، 14 پاس گل
فصل 2023: 32 بازی، 9 گل، 6 پاس گل

مهدی طارمی و 3 بازی سرنوشت ساز برای پورتو – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهدی طارمی و 3 بازی سرنوشت ساز برای پورتو – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهدی طارمی و 3 بازی سرنوشت ساز برای پورتو – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.