نبیه بری: منتظر دریافت پیشنهاد فرانسه درخصوص کاهش تنش هستیم

نبیه بری: منتظر دریافت پیشنهاد فرانسه درخصوص کاهش تنش هستیم

رییس پارلمان لبنان امروز در دیدار با وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد که بیروت منتظر دریافت پیشنهاد پاریس برای کاهش تنش و توقف جنگ است تا پس از بررسی، پاسخ خود درباره آن را اعلام کند.

به گزارش زندگی نیوز، «نبیه بری» رییس پارلمان لبنان در دیدار با «استفان سژورنه» وزیرخارجه فرانسه تاکید کرد که لبنان در انتظار دریافت پیشنهاد فرانسه برای کاهش تنش، توقف جنگ و نیز اجرای قطعنامه سازمان ملل جهت بررسی و پاسخ به آن است.

بری در این دیدار ضمن تاکید بر پایبندی بیروت به اجرای قطعنامه 1701 و تمام بندهای مندرج در آن، از فرانسه بابت «رویکرد و نقش» این کشور و «امانویل ماکرون» رییس جمهور آن در «جلوگیری از جنگ علیه لبنان» تشکر کرد.

همچنین رییس پارلمان لبنان در دیدار با وزیر خارجه فرانسه گزارشی از حملات رژیم صهیونیستی به لبنان به ویژه روستاهای واقع در مرزهای جنوبی این کشور و میزان تلفات انسانی و خسارات مالی وارده به روستاها، شهرها، زمین های کشاورزی و مناطق جنگی لبنان و نیز استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح های ممنوعه بین المللی در این حملات و نقض اصول و قواعد درگیری ارایه کرد.

او در مورد مساله ریاست جمهوری این کشور نیز از اقدامات کمیته پنج جانبه برای رسیدن به توافقی از طریق رایزنی جهت انتخاب رییس جمهور تقدیر کرد.

این مقام لبنانی در ادامه نیز با اشاره به مساله آوارگان سوری که «فشار مضاعفی را در تمامی سطوح بر دولت و مردم لبنان وارد کرده»، گفت که این مساله را با رییس کمیسیون اتحادیه اروپا و رییس جمهور قبرس که این هفته به لبنان سفر می کنند، مطرح خواهد کرد.

بری همچنین از فرانسه و آلمان خواست در روابط خود با سوریه و در مورد این پرونده (آوارگان سوری) تجدید نظر کنند.

وزیر امور خارجه فرانسه شنبه شب با هواپیمای شخصی وارد فرودگاه بین المللی بیروت شد تا برای دومین بار در دوره وزارتش به لبنان سفر کرده باشد. وی هدف خود را جلوگیری از جنگ بیشتر در منطقه و کاهش تنش موجود میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان اعلام کرده است.

پایان خبر زندگی نیوز

نبیه بری: منتظر دریافت پیشنهاد فرانسه درخصوص کاهش تنش هستیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نبیه بری: منتظر دریافت پیشنهاد فرانسه درخصوص کاهش تنش هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نبیه بری: منتظر دریافت پیشنهاد فرانسه درخصوص کاهش تنش هستیم"، کلیک کنید.