نظر 11 کارشناس داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس

نظر 11 کارشناس داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس

آفتاب نیوز :

بلافاصله بعداز سوت پایان بازی پرسپولیس و مس رفسنجان توسط عرب براقی، حجم سنگینی از اعتراض استقلالی ها در شبکه های مجازی و اجتماعی، علیه سلامت گل گولسیانی شکل گرفت.

نکونام هم در نشست خبری گل قهرمانی پرسپولیس را زیر سوال برد و گفت که جام با نگرفتن آفساید، جابجا شد. 

با اینحال باید نظر کارشناسان داوری را جویا شد تا آن ها در نبود تکنولوژی های روز دنیا، بگویند به نظرشان گل گولسیانی در آفساید به ثمر رسیده یا اینکه خطای دید در تصاویر موثر است.

یازده کارشناس برجسته داوری فوتبال ایران با تصاویر فریز شده، عقیده خود را در گفتگو با رسانه های مختلف اعلام کردند که اغلب به کیفیت فنی نامناسب تصاویر برای اعلام نظر اشاره کرده اند. 

محمدرضا ابوالفضلی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است. برای تشخیص این صحنه نیاز به دوربین روی خط هست و نمی توانیم از این زاویه تشخیص بدهیم.

محمدحسین ترابیان: سلام وقت بخیر. با توجه به زاویه دوربین و صحنه های پخش شده، ارزیابی این صحنه بسیار سخت است. برای ارزیابی صحنه، باید دوربین دقیقا روی خط آفساید باشد تا نظر قطعی اعلام گردد. مضاف بر این برای ارزیابی و کارشناسی اینجور صحنه ها نیاز به تکنولوژی VAR میباشد.

مهدی عالیقدر: به واقع تشخیص اینکه زننده گل در وضعیت آفساید میباشد نیازمند VAR و دوربین روی خط می باشد، در این موارد بهترین تصمیم گیرنده کمک داور است، لذا میبایست با توجه به جایگیری خوب کمک داور به تصمیم وی احترام بگذاریم.

ابراهیم میرزابیگی: پای بازیکن مس رفسنجان مساوی با بازیکن پرسپولیس است و به همین دلیل این صحنه نمی تواند آفساید باشد و گل صحیح است.

حسین عسگری: صحنه خیلی سختی است و باز هم دوربین روی خط آفساید نیست، اما جای بحث دارد. با این تصاویر به نظر می رسد زمان پاس بازیکن هم دسته، بازیکنی که گل زد نیم گام در آفساید باشد، اما باز هم تاکید می کنم تا دوربین روی خط نباشد، نمی توانیم نظر قطعی بدهیم.

تورج حق وردی: گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسید.

بابک وسیله بر: صحنه بسیار سختی است و نیاز به وی ای آر دارد و تشخیص دقیق آن از فیلمبرداری روی خط آفساید مقدور است، اما از این زاویه زمان لمس توپ توسط همدسته مهاجم، زننده گل در موقعیت آفساید به نظر میرسد.

سعید علی نژادیان: با این زاویه تصویر برداری و با توجه به اینکه دوربین دقیقا روی خط آفساید قرار ندارد، تشخیص قطعی اینکه مهاجم در آفساید قرار دارد یا خیر مشکل است. برای این گونه صحنه ها وجود تکنولوژی VAR لازم است.

 نوید مظفری: متاسفانه ما همیشه مشکل تصویربرداری داریم. در این صحنه هم نمی توانیم نظر صد درصدی بدهیم، اما 90 درصد بازیکنی که گل را به ثمر می رساند، در وضعیت آفساید قرار دارد.

 یدالله جهانبازی: سخت است، اما به نظرم برابر هستند.

علی خسروی: دست بازیکن حساب نمی شود و پا هم وی ای آری است و باید تکنولوژی تشخیص بدهد.

نظر 11 کارشناس داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظر 11 کارشناس داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظر 11 کارشناس داوری درباره گل قهرمانی پرسپولیس"، کلیک کنید.