نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است

سومین برنامه دوره نهم اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت در هندوستان پنج شنبه شب با حضور پرشوربیش از سه هزار نفر از دوستداران انقلاب اسلامی در شهر لکهنو به میزبانی مجلس علمای هند برگزار شد.

به گزارش زندگی نیوز، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مهدوی پور، نماینده ولی فقیه در هندوستان با تقدیر و تشکر از مجلس علمای هند و  خیر مقدم به میهمانان، به مقاومت ملت ایران در برابر تحریم ها و فشارهای استکبار جهانی اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی در این ۴۵ سال با موفقیت در مقابل همه این فشارها سربلند بیرون آمد که این موفقیت حاصل سه عامل است‌.

وی در تشریح این عوامل گفت: ریشه مردمی و مردمسالاری دینی که تجلی آن را در تشییع شهدای خدمت دیدیم؛ وجود با برکت ولایت فقیه که  مردم نظر او را حجت می‌دانند و فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است.

نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است
اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت در هندوستان

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین صالحی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری، مراتب تقدیر و تشکر دولت و ملت ایران و خانواده شهید رئیسی را از ملت و دولت هندوستان بابت ابراز همدردی و ارسال پیام تسلیت و برگزاری صدها برنامه  گرامیداشت شهدای خدمت را ابلاغ کرد و افزود: این برنامه از سلسله برنامه‌های نهمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت است که امسال با موضوع گرامیداشت شهدای خدمت در اینجا برگزار می‌شود.

وی در ادامه 2 کشور ایران و هند را مهد علم و هنر و فرهنگ دانست وافزود: هر دو کشور مهد پرورش رهبران تمدن ساز و ضد استعمار واستکبار مانند امام خمینی(ره) و گاندی هستند. همچنانی که در این شهر فقیه معظم غفران ماب و میرحامد حسینی درخشیدند و فقه اهل بیت(ع) را گسترش دادند زیرا آنان شاگردان مکتب حسین بن علی (ع) بودند و این راه روزبه روز در تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی در سایه رهبری ولایت فقیه تا  ظهور حضرت حجت(ع) تداوم خواهد داشت.

در ادامه مولانا سید کلب جواد نقوی، رئیس مجلس علمای هند با اشاره به در پیش بودن ماه محرم گفت: نهضت امام حسین (ع) نهضتی جهانی و تاثیرگذار در طول تاریخ بوده که درسهای مهمی برای بشریت به ارمغان آورد.

 وی یکی از درسهای مهم حادثه کربلا را نهراسیدن از تعداد و امکانات دشمن و ایستادگی در برابر آن دانست و افزود: امروز رژیم صهیونیستی مصداق حکومت یزید است که با ارتکاب جنایات فراوان، مردم و کودکان فلسطین را به خاک و خون کشیده است.

نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است
اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت در هندوستان

رئیس مجلس علمای هند با تمجید از نقش شهید رئیسی و سایر شهدای خدمت در راه اعتلای اسلام و یاری مظلومان برای آنان علو درجات را آرزو کرد و خاطر نشان نمود که ان‌شاءالله به فضل الهی راه شهید رئیسی در دولت‌های آینده تداوم یابد.

گفتنی است که روز گذشته مراسم مشابهی به همت ستاد اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت و مجلس علمای هند در دهلی نو پایتخت هندوستان برگزار شده بود و این مراسم دومین برنامه در شهرهای هند محسوب می شود.

پایان خبر زندگی نیوز

نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نماینده ولی فقیه در هندوستان: فرهنگ حسینی عامل ماندگاری انقلاب و صیانت از آن است"، کلیک کنید.