نوای موسیقی منطقه زاگرس در تالار وحدت

کنسرت سامان علیپور و گروه آوای پارسیان، همزمان با 20 سالگی تاسیس این گروه، اوایل خرداد سال جاری در تالار وحدت روی صحنه می رود.

به گزارش زندگی نیوز، سامان علی پور (خواننده و آهنگساز موسیقی) جمعه 4 خرداد از ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه می رود.

علی پور که برگزاری کنسرت های بسیاری در نقاط مختلف کشور را در کارنامه دارد، پس از مدتی دوری از صحنه، با همراهی گروه آوای پارسیان و با اجرای قطعاتی از موسیقی مناطق زاگرس نشین به صحنه باز می گردد.

برگزاری این کنسرت با 20 سالگیِ تاسیس گروه آوای پارسیان همراه شده است.

در کنسرت پیشرو «دی بلال»، ساز و آواز با تکنوازی قیچک، «مریم»، ساز و آواز با همراهی تار و نی و آهنگ «عاموزا» در دستگاه شور اجرا می شوند.

همچنین قطعه ی «شیرین شیرین» در دستگاه همایون نواخته و خوانده می شود.

بخش دیگری از این کنسرت در آواز اصفهان اجرا می شود که قطعات این بخش عبارتند از؛ «بوی دینم»، «نازارم»، ساز و آواز با تکنوازی قانون و آهنگ «کژال.» 

در این کنسرت قطعات «سه پا»، «دوپا» و ساز و آواز با تکنوازی کمانچه در دستگاه ماهور نواخته و خوانده می شود.

همنوازان گروه آوای پارسیان را مسعود سرلک (نی)، بهرام آذرشب (تار)، جمشاد خاکپور (ویولا)، شیما شاه حسینی (دف)، افشین هنرور (تنبک)، علی رضوی (گیتار)، سارا کریمی (قانون)، مهدی سلیمی (گیتارباس)، محمدجمشید پویا (کمانچه)، لیدا ارغوانی فرد (قیچک باس)، مروارید حسینی (سنتور)، امیرحسین بلوری (سرنا)، شقایق نجاتی (ویلنسل) و فاطمه جاهدی (تنبک) تشکیل می دهند.

کنسرت سامان علی پور و گروه آوای پارسیان جمعه 4 خرداد 1403 از ساعت 21 و 30 دقیقه در تالار وحدت برگزار می شود. 

نوای موسیقی منطقه زاگرس در تالار وحدت

پایان خبر زندگی نیوز

نوای موسیقی منطقه زاگرس در تالار وحدت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوای موسیقی منطقه زاگرس در تالار وحدت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوای موسیقی منطقه زاگرس در تالار وحدت"، کلیک کنید.