هشدار زرد هواشناسی در زنجان تا هفته آینده

هشدار زرد هواشناسی در زنجان تا هفته آینده

آفتاب نیوز :

حسین سلطانی روز پنجشنبه افزود: آسمان مناطق مختلف استان امروز قسمتی ابری است که از بعدازظهر با افزایش ابر و وزش باد همراه می شود.

وی یادآور شد: احتمال بارشهای پراکنده و محلی در برخی مناطق به ویژه ارتفاعات وجود دارد و فردا/جمعه/ و شنبه بارش های پراکنده در سطح استان روی خواهد داد.

سلطانی با بیان اینکه بارش ها فراگیر نیست بلکه به صورت محلی و نقطه ای است که توام با رگبارهای باران و رعد و برق خواهد بود، اظهار داشت: با توجه به این شرایط جوی، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها دور از انتظار نیست به همین سبب به هم استانی ها توصیه می شود از حضور در ارتفاعات به دلیل وقوع رعد و برق و از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: دمای هوا نیز طی روزهای آینده افزایشی خواهد بود و روزهای گرمتری را هم استانی ها پیش رو خواهند داشت.

سلطانی گفت: طی شبانه روز گذشته شهر سجاس با دمای پنج درجه سانتیگراد و شهر حلب با 22 درجه سانتیگراد گرمترین مناطق استان زنجان ثبت شدند.

وی دمای فعلی شهر زنجان را 13 درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش داشته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای شهرهای استان، گفت: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای زنجان 10 و 19 درجه، ابهر هشت و 20 درجه، خرمدره 9 و 19 درجه، آب بر 13 و 19 درجه، قیدار 6 و 19 درجه، سلطانیه پنج و 20 درجه و ماهنشان 12 و 18 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از 57 ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه ای در چهار باب از این ایستگاه ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی 12 ساعت مستقر هستند.

داده های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه های استان نیز به صورت خودکار جمع آوری می شود.

هشدار زرد هواشناسی در زنجان تا هفته آینده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار زرد هواشناسی در زنجان تا هفته آینده" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار زرد هواشناسی در زنجان تا هفته آینده"، کلیک کنید.