هشدار نارنجی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد

هشدار نارنجی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد

آفتاب نیوز :

«علی کرمی» در خصوص جزییات ورود سامانه بارشی به استان گفت: این سامانه از بعدازظهر روز دوشنبه 17 اردیبهشت شروع و تا صبح روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 1403در کل استان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: طی این سامانه بارشی، رگبار باران، رعد و برق، تگرگ، صاعقه، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، در نقاط مستعد گرد و خاک پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اختلال در سفرها، کاهش دید، لغزندگی جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل ها، خسارت به سازه های موقت، اختلال در تردد ناوگان عمومی، احتمال سقوط و ریزش تگرگ و آسیب خسارت به محصولات کشاورزی از جمله مخاطرات این سامانه بارشی است.

کرمی تصریح کرد: توصیه می شود از سفر های غیرضروری پرهیز شود، دستگاه های اجرایی و امدادی جهت اتخاذ تدابیر لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی آمادگی داشته باشند، از توقف و اتراق در بستر رودخانه ها و مسیل ها خودداری شود، از کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها خودداری شود، کانال ها و جداول لایه روبی شوند، بدلیل احتمال ریزش تگرگ تدابیر لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به محصولات کشاورزی اتخاذ شود و استحکام تاسیسات کشاورزی، گلخانه ها و سایر سازه های موقت کنترل شود.

وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته شهر لِنده با بیشینه دمای 29.9 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهر مارگون با کمینه دمای 6.8 درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بوده اند.

هشدار نارنجی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار نارنجی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار نارنجی هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد"، کلیک کنید.