هواشناسی 30 فروردین 1403 / سامانه بارشی در راه ایران / پیش بینی وضع آب و هوا تا 5 روز آینده

هواشناسی 30 فروردین 1403 / سامانه بارشی در راه ایران / پیش بینی وضع آب و هوا تا 5 روز آینده

آفتاب نیوز :

پیش بینی و آگاهی از وضعیت جوی و آب و هوا در برنامه ریزی شخصی، عمومی و ملی بسیار اهمیت دارد، اگر با هر وسیله ای عازم سفر هستید، اگر برای حضور در رویدادی یا خرید و تفریح در خارج از شهر برنامه ریزی می کنید، اگر قرار است چند ساعتی را از منزل بیرون به سر ببرید یا برای چند روز آینده به منطقه یا شهری دور از محل سکونت خود بروید لازم است اوضاع جوی و آب و هوا را در محل سکونت، مسیر حرکت و مقصد بررسی کنید.

سازمان هواشناسی کشور برای امروز پنجشنبه -30 فروردین- اعلام کرده است: در برخی نقاط استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود و شرق تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

همچنین طبق گزارش سازمان هواشناسی فردا جمعه – 31 فروردین- در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب، بخش هایی از مرکز، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی، شمال استان فارس و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

شنبه -اول اردیبهشت- در غرب سواحل دریای خزر استان اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی شمال و شرق فارس شمال هرمزگان ارتفاعات کرمان مناطقی از اصفهان و یزد رگبار باران و وزش باد پیش بینی می شود.

همچنین یکشنبه – دوم اردیبهشت – بعد از ظهر با ورود سامانه بارشی از غرب به تدریج بارش در مناطقی از غرب شمال غرب و ارتفاعات زاگرس مرکزی آغاز خواهد شد، همچنین یکشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی شمال فارس و ارتفاعات کرمان رگبار پراکنده رخ می دهد.

بر اساس این گزارش، دوشنبه – سوم اردیبهشت- با تقویت سامانه بارش در نیمه غربی و مرکز کشور رگبار و رعد و برق وزش باد شدید و در ارتفاعات استان کرمان رگبار پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

هواشناسی 30 فروردین 1403 / سامانه بارشی در راه ایران / پیش بینی وضع آب و هوا تا 5 روز آینده

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی 30 فروردین 1403 / سامانه بارشی در راه ایران / پیش بینی وضع آب و هوا تا 5 روز آینده" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی 30 فروردین 1403 / سامانه بارشی در راه ایران / پیش بینی وضع آب و هوا تا 5 روز آینده"، کلیک کنید.