واکنش جناح راست افراطی فرانسه به پیروزی چپگرایان در انتخابات پارلمانی

واکنش جناح راست افراطی فرانسه به پیروزی چپگرایان در انتخابات پارلمانی

رئیس حزب راست افراطی فرانسه ائتلاف احزاب چپ و میانه‌رو در انتخابات زودهنگام پارلمانی را «ائتلاف رسوایی» نامید و گفت که کشور «به دست چپ‌های افراطی افتاد.»

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، جوردن باردلا رئیس حزب راست افراطی «اجتماع ملی» فرانسه ائتلاف احزاب چپ و میانه‌رو در انتخابات زودهنگام پارلمانی را «ائتلاف رسوایی» نامید و در واکنش به پیشتازی آنها در دور دوم این انتخابات گفت که کشور «به دست چپ‌های افراطی افتاد.»

باردلا یکشنبه شب در جمع هواداران خود ضمن اشاره به افزایش کرسی‌های اجتماع ملی و این «پیشرفت بسیار مهم در تاریخ این حزب» اظهار کرد: این گونه ائتلاف‌های انتخاباتی، فرانسه را به آغوش چپ‌های افراطی انداخت.

وی با حمله لفظی به امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: مکرون پس از فلج کردن نهاد‌های ما اکنون کشور را به سمت بلاتکلیفی و بی‌ثباتی سوق داده است. در نتیجه، وی مردم را از گونه پاسخ به مشکلات روزانه محروم کرد.

باردلا تاکید کرد که اجتماع ملی در جایگاه اپوزیسیون فعالیت‌های خود را علیه دولت افزایش خواهد داد.

آمار اولیه و نتایج نظرسنجی‌ها پس از رای‌گیری روز یکشنبه حاکی است که اجتماع ملی بر خلاف دور اول انتخابات، این بار در جایگاه سوم قرار گرفته و ائتلاف چپگرای جبهه جدید مردمی با کسب کرسی‌های بیشتر در جایگاه اول قرار گرفته است.

همچنین ائتلاف میانه‌رو‌ها که حول مکرون شکل گرفته بود در جایگاه دوم ایستاده است. با این حال، هیچ یک از ائتلاف‌ها نتوانسته‌اند اکثریت مطلق پارلمان را به دست آوردند.

کاخ الیزه یکشنبه شب در بیانیه‌ای گفت که مکرون در حال تحلیل و بررسی نتایج انتخاباتی است و منتظر می‌ماند تا تصویر کاملی از نتایج به دست آید و پس از آن تصمیم‌های لازم را اتخاذ خواهد کرد.

این بیانیه افزود: رئیس جمهور به عنوان ضامن نهاد‌های ما، به انتخاب مردم فرانسه احترام می‌گذارد.

واکنش جناح راست افراطی فرانسه به پیروزی چپگرایان در انتخابات پارلمانی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش جناح راست افراطی فرانسه به پیروزی چپگرایان در انتخابات پارلمانی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش جناح راست افراطی فرانسه به پیروزی چپگرایان در انتخابات پارلمانی"، کلیک کنید.