واکنش رسانه های عبری زبان به استعفای گانتس و آیزنکوت

واکنش رسانه های عبری زبان به استعفای گانتس و آیزنکوت

به گزارش زندگی نیوز «عمیت سیگل» تحلیلگر امور سیاسی شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: بنی گانتس که از کابینه جنگ استعفا کرده است گفت ما هرگز به قبل از هفت اکتبر باز نخواهیم گشت اما خطوط سیاسی کاملا به ماقبل این تاریخ بازگشته است. آنچه امروز اتفاق افتاد یک گام به عقب بود.

«امنون آبروموویچ» تحلیلگر امور سیاسی کانال 12 نیز گفت: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی و «بتسلییل اسموتریچ» وزیر دارایی را برای تضمین کرسی و منصب خود به ضرر امنیت اسراییل ترجیح داد.

رسانه های عبری تاکید کردند نتانیاهو می خواست از خوشحالی مربوط به آزادی اسرا استفاده سیاسی کند اما این اتفاق نیفتاد.

یکشنبه شب بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در اعتراض به سیاست نتانیاهو در جنگ غزه، رسما از سمت خود استعفا کرد.

بنی گانتس با تاکید بر اینکه نتانیاهو را مانع پیروزی در این جنگ می داند، اعلام کرد: «ما از این کابینه خارج می شویم زیرا نتانیاهو مانع دستیابی به پیروزی واقعی می شود.»

آیزنکوت هم ضمن اعلام استعفای خود، گفت کابینه ای که نتانیاهو رهبری می کرد، «تصمیم های مهم برای رسیدن به اهداف ما نمی گرفت.»

او خطاب به نتانیاهو گفت: «ما مشاهده کردیم تصمیم هایی که اتخاذ کردی، لزوما در جهت منافع اسراییل نبود.»

«یاییر گولان» رییس حزب کارگر رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد: گانتس و اردوگاه رسمی مسوولیت مستقیم وضعیت کنونی اسراییل را بر عهده دارند.

بنیامین نتانیاهو نیز در اولین واکنش خود به استعفای بنی گانتس گفت: «ما تا پیروزی و تحقق تمامی اهداف جنگ و در راس آن آزادی همه اسرا و نابودی حماس به راه خود ادامه می دهیم.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: «اکنون زمان مناسبی برای استعفا نبود بلکه زمان وحدت بود.»

بنیامین نتانیاهو افزود: «ما تا پیروزی و تحقق تمامی اهداف جنگ و در راس آن آزادی همه اسرا و نابودی حماس به راه خود ادامه می دهیم.»

نتانیاهو ادعا کرد: «در برای ورود هر حزبی که به کابینه جنگ برای کمک به پیروزی در جنگ و تضمین سلامت و امنیت اسراییلی ها کمک می کند، باز است.»

ایتامار بن گویر نیز در پی استعفای بنی گانتس خواستار پیوستن به کابینه جنگ شد و اظهار داشت: «زمان آن رسیده تا تصمیماتی شجاعانه اتخاذ و بازدارندگی حقیقی ایجاد شود تا امنیت برای ساکنان جنوب و شمال و کل اسراییل محقق شود.»

«یاییر لاپید» رییس مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی گفت: «تصمیم بنی گانتس و گادی آیزنکوت برای خروج از کابینه شکست خورده جنگ مهم و درست بود.»

لاپید ادامه داد: «زمان آن رسیده تا دولتی باتدبیر که امنیت و گروگان ها را بازگرداند و جایگاه بین المللی اسراییل را بازیابد، جایگزین این کابینه تندرو شود.»

«آویگدور لیبرمن» رهبر حزب «اسراییل خانه ما» هم گفت: «استعفای بنی گانتس از کابینه جنگ تصمیم خوبی بود و حتی اگر با تاخیر هم صورت گرفت اما باز از هیچی بهتر بود.»

آویگدور لیبرمن تاکید کرد زمان آن رسیده تا یک ایتلاف صهیونیستی تشکیل شود.

بتسیلیل اسموتریچ هم گفت این استعفا همان چیزی بود که «یحیی السنوار» رییس حماس در غزه، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان و ایران می خواستند.

بنی گانتس قصد خود را برای استعفا در صورت تحقق نیافتن خواسته هایش درباره جنگ، معامله تبادل اسرا و روز بعد از جنگ اعلام کرده بود.

به گزارش رسانه های عبری انتظار می رود که نتانیاهو از «گدعون ساعر» رییس حزب «امید نو» بخواهد تا جای گانتس را در کابینه جنگ بگیرد و اگر وی مخالفت کند احتمالا نتانیاهو انحلال کابینه را بررسی کند.

استعفای گانتس در حالی صورت گرفت که آمریکا فشار زیادی بر وی برای ممانعت از این کارش آورد.

به گفته رسانه های عبری واشنگتن بسیار نگران کناره گیری گانتس از کابینه بود چرا که آمریکایی ها وی را شریک نزدیکی می دانند.

در این راستا وبگاه «آکسیوس» آمریکا نوشت آنتونی بلینکن، وزیر خارجه این کشور امروز (دوشنبه) وارد اراضی اشغالی خواهد شد تا با گانتس، نتانیاهو و مسوولان دیگر اسراییلی دیدار کند.

311311

واکنش رسانه های عبری زبان به استعفای گانتس و آیزنکوت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش رسانه های عبری زبان به استعفای گانتس و آیزنکوت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش رسانه های عبری زبان به استعفای گانتس و آیزنکوت"، کلیک کنید.