وضعیت بارش و دمای هوا تا اواخر خرداد

وضعیت بارش و دمای هوا تا اواخر خرداد

آفتاب نیوز :

بر اساس نقشه های پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی از 17 اردیبهشت ماه تا 27 خرداد ماه سال، بارش طی هفته اول (17 تا 23 اردیبهشت) در استان های همسایه کوه های البرز، زاگرس و شمال غرب بیش از نرمال و در سایر مناطق کمتر از نرمال است. هسته های بیشینه بارش انباشته به مقدار 20 تا 60 میلیمتر روی شمال غرب، زاگرس شمالی، نیمه غربی البرز و به مقدار کمتر در شمال شرق کشور قرار دارند.

طی هفته دوم بارش در نیمه شمالی کشور در محدوده نرمال تا بیش از آن و برای سایر مناطق کمتر از نرمال پیش بینی شده است. بارش کشور در هفته های سوم و چهارم در محدوده نرمال خواهد بود. در هفته های پنجم و ششم در شمال غرب، نیمه غربی خزر و مناطقی از جنوب شرق کشور بارش رخ می دهد، اما میانگین بارش کشور کمتر از نرمال برآورد می شود.

 بر اساس جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی میانگین دمای هوای هفته اول (17 تا 23 اردیبهشت) در سواحل خزر و دریای عمان نرمال و در سایر مناطق بین 1 تا 4 درجه سلسیوس کمتر از نرمال خواهد بود و بیشترین کاهش (3 تا 4 درجه) برای استان های واقع در شمال خلیج فارس، نوار غرب و شرق کشور پیش بینی شده است.

نابهنجاری منفی دمای هوا طی هفته دوم در نیمه غربی و سواحل جنوبی کشور بین صفر تا 2 درجه خواهد بود و در سایر مناطق از 1 تا 3 درجه بیش از نرمال است. دمای هوای هفته سوم در دو سوی کوه های البرز، غرب و شمال غرب 1 تا 2 درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق نرمال خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوای کشور در هفته های چهارم تا ششم بین 1 تا 3 درجه بیش از نرمال برآورد می شود.

وضعیت بارش و دمای هوا تا اواخر خرداد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت بارش و دمای هوا تا اواخر خرداد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت بارش و دمای هوا تا اواخر خرداد"، کلیک کنید.