ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود

توسط مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران؛

ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود

ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک ایران توسط مرکز ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی همزمان با ششمین کنگره بین المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک، ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی، را با شعار مشارکت مردمی در حفاظت از تنوع زیستی برگزار می کند.

تنوع زیستی، یکی از دارایی های بیولوژیکی بزرگ سیاره ی ما است. همه گونه ها و اکوسیستم های زنده که در سطح جهانی وجود دارند، باعث شگفتی و تعجب ما می شوند. از جنگل های بارانی آمازون تا غارهای عمیق در اقیانوس ها، از صحراهای بیابانی تا جنگل های معتدل، هر گوشه ی زمین پر از تنوع زیستی بی نظیری است که ما را به شگفت زده می کند.

اما متاسفانه، در دهه های اخیر، تنوع زیستی جهان در معرض تهدید قرار گرفته است. تغییرات اقلیمی، تخریب محیط زیست، خرابکاری زیستی و فعالیت های انسانی بی توجه به تنوع زیستی، منجر به انقراض گونه ها و نابودی اکوسیستم های حیاتی شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران ، این ویژه برنامه که در راستای برنامه های ترویجی و فرهنگ سازی مرکز بر گزار می شود سازمانهایی و مراکزی چون سازمان حفاظت محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه شهید بهشتی، ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی شخصی، انجمن ژنتیک ایران مشارکت دارند.

این ویژه برنامه در دوم خرداد در سالن ابوریحان مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژه برنامه گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی برگزار می شود"، کلیک کنید.