پایان رویای 1.900.000.000 یورویی در پاریس!

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز؛ پاری سن ژرمن با شکست در هر دو دیدار رفت و برگشت، از لیگ قهرمانان اروپا حذف شد تا یک پایان غم انگیز برای دوران کیلیان ام باپه ثبت شود. قبل از بازی اول، بسیاری پیش بینی می کردند که تیم لوییس انریکه دیدار آسانی خواهد داشت اما تیم لوییس انریکه در هر دو دیدار رفت و برگشت شکست خورد.

ام باپه می توانست به فینال برسد و در ادامه به عنوان بازیکن آزاد به ریال ملحق شود اما ام باپه و پاری سن ژرمن به فینال نرسیدند تا یک ناکامی دیگر برای این تیم در اروپا ثبت شود.

از زمانی که این باشگاه در سال 2011 به دست شیوخ قطری رسید، پاری سن ژرمن مبلغ نجومی 1.9 میلیارد یورویی را صرف نقل و انتقالات کرده است. گران ترین خرید پاریسی ها نیمار بود که انتقالش از بارسلونا به پاریس، 222 میلیون یورو برای باشگاه فرانسوی تمام شد و هنوز هم این انتقال، گران ترین انتقال تاریخ فوتبال است.

با وجود هزینه های باورنکردنی، پاری سن ژرمن هنوز قهرمان لیگ قهرمانان اروپا نشده است و در تابستان ام باپه تیم را ترک خواهد کرد و باید به ریال مادرید بپیوندد. به نظر می رسد زمان آن رسیده است که پروژه ناصر الخلیفی به زباله دان تاریخ برود. هیچ چیز با ارزشی از این پروژه بیرون نیامد و پاریس در حسرت قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا ماند.

پاری سن ژرمن در پنج سال اخیر از هر روشی بهره برده است تا بتواند فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود. باشگاه فرانسوی هزینه زیادی برای امضای قرارداد با بازیکنان جدید پرداخت کرده است با این حال مالک قطری باشگاه به نتیجه نرسیده است. پاری سن ژرمن با خرید نیمار (222 میلیون) و کیلیان ام باپه (180 میلیون به صورت قرضی) تا جایی پیش رفت که با هشدار فر پلی مالی یوفا روبه رو شد و حتی مسی را هم جذب کردند.

پایان رویای 1.900.000.000 یورویی در پاریس!

تابستان پر پول هم ثمره ای نداشت

انگیزه بی حد و حصر پاری سن ژرمن برای کسب اولین قهرمانی در لیگ قهرمانان با 345.5 میلیون یورو هزینه در تابستان نشان داده شد. این در حالی است که منچسترسیتی، مدافع عنوان قهرمانی، 239 میلیون یورو هزینه کرد.

جدای از حفظ کیلیان ام باپه، پاری سن ژرمن با کولو موانی (95 میلیون یورو)، مانویل اوگارته (60 میلیون یورو)، عثمان دمبله (50 میلیون یورو)، لوکاس هرناندس (45 میلیون یورو) و بردلی بارکولا (45 میلیون یورو) تیمش را تقویت کرده است. لی کانگ این با 22 میلیون یورو، هوگو اکیتیکه و گونچالو راموس که به صورت قرضی و مارکو آسنسیو که به عنوان بازیکن آزاد به پاری سن ژرمن رفته اند، در این آمار حساب نشده اند.

بالاترین مرحله ای که پاری سن ژرمن در لیگ قهرمانان رسید، فینال فصل 2020 بود که تحت تاثیر کرونا قرار گرفته بود و بایرن مونیخ توانست با برتری برابر پاری سن ژرمن قهرمان شود.

پاری سن ژرمن که قهرمان لیگ فرانسه شده است باید هفته بعد در خانه به دیدار تولوز برود. این تیم می تواند با برتری برابر لیون در فینال جام حذفی، یک قهرمانی دیگر در پایان فصل به دست بیاورد.

پایان رویای 1.900.000.000 یورویی در پاریس!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پایان رویای 1.900.000.000 یورویی در پاریس!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پایان رویای 1.900.000.000 یورویی در پاریس!"، کلیک کنید.