پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، بنابر گزارش رکوردهای جهانی گینس، بزرگراه 10 عربستان سعودی طولانی ترین جاده مستقیم جهان شناخته شد و از بزرگراه ایر (Eyre Highway) در استرالیا پیشی گرفت. این دستاورد یک نقطه عطف مهم در زمینه زیرساخت های حمل ونقل محسوب می شود و به مسافران امکان می دهد سفری بی نظیر در مسافتی طولانی همراه با چشم اندازی بدون موانع را تجربه کنند.

این جاده آسفالت 265 کیلومتری، بدون هیچ پیچی به چپ یا راست یا شیب قابل توجه به بالا یا پایین، از دل صحرای وسیع ربع الخالی که بزرگ ترین بیابان شنی جهان است، می گذرد. مدت زمان رانندگی برای طی این مسیر تمام مستقیم حدود دو ساعت است.

پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس

این بزرگراه که در اصل به عنوان یک جاده خصوصی برای ملک فهد، پادشاه پیشین عربستان سعودی، ساخته شد، از حراد، شهری که به ذخایر نفت و گازش مشهور است، تا البطحا، در نزدیکی مرز امارات متحده عربی امتداد دارد.

رکورد طولانی ترین جاده مستقیم جهان تا پیش از این در اختیار بزرگراه ایر در استرالیا بود که در مسیری به طول 146 کیلومتر، غرب استرالیا را به جنوب آن وصل می کند.

پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس

با اینکه به نظر می رسد برای رانندگی در بزرگراه 10 عربستان سعودی، راننده به لطف امکان کنترل خودکار تنظیم سرعت (کروز) کار زیادی ندارد، درباره بی توجهی رانندگان حین حرکت با سرعت هشدارهایی داده شده است. اطلاعات موجود در سایت خطرات جاده ای (riskroads.org) تاکید می کند که به رغم نبودن پیچ در جاده ها، خطر تصادف و برخورد خوروها همچنان وجود دارد. از طرفی رانندگی در یک محیط بیابانی با مجموعه خطرات خاص خود همراه است و وسایل نقلیه باید مراقب شترهای سرگردان یا کانگوروها باشند.

دلایل ساخت چنین جاده طولانی و مستقیمی اعلام نشده است، اما برخی گمان می کنند که این جاده مسیری مستقیم و سریع برای سفرهای مهم و رسمی در این پادشاهی باشد. با این حال صرف نظر از دلیل اصلی ساخت بزرگراه 10، این جاده نمونه ای برجسته از مهندسی مدرن و برای رانندگی یک تجربه منحصربه فرد محسوب می شود که البته نیازمند هشیاری کافی رانندگان است.

منبع: mashable

227227

پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پای بن سلمان به کتاب رکوردهای گینس کشیده شد!/ عکس"، کلیک کنید.