پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه دچار حریق شد

پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه دچار حریق شد

پنتاگون اعلام کرد کشتی آمریکایی که قرار بود برای ساخت یک پایگاه دریایی در مدیترانه تجهیزات و نیرو ببرد، به دلیل آتش سوزی در اتاق موتور به آمریکا بازگشته است.

به گزارش زندگی نیوز، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد یک کشتی جنگی این کشور که قرار بود برای کمک به برپایی یک بندر موقت در نزدیکی غزه به مدیترانه شرقی برود، به دلیل آتش سوزی در اتاق موتور از ماموریت خارج شده و به پایگاه خود بازگشته است.

این سخنگو گفت کشتی باری «جان بوبو» متعلق به نیروی دریایی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که در مسیر مدیترانه شرقی برای تحویل تجهیزات و نیروهای موردنیاز در ساخت پایگاه، در اتاق موتور این کشتی آتش سوزی ایجاد شده است.

به گفته پنتاگون، مشخص نیست که این تاخیر پیش آمده ساخت پایگاه انتقال کمک ها را چه مقدار به تاخیر می اندازد. پیش ازاین پنتاگون اعلام کرده بود که ساخت این پایگاه در اواخر آوریل یا اوایل ماه مه به پایان خواهد رسید.

سخنگوی نیروی دریایی ایالات متحده در ادامه گفت: «خدمه کشتی ناچار به تخلیه منطقه حریق شده و با استفاده از کپسول های آتش نشان آتش را اطفا کردند. این سانحه هیچ تلفاتی نداشته است.»

به گفته مقامات آمریکایی، دلیل آتش سوزی هنوز روشن نیست و کشتی برای تعمیرات با استفاده از تنها یک موتور به بندر جکسون ویل در آمریکا بازگشته است.

به دلیل مانع تراشی های رژیم صهیونیستی در ارسال کمک های بشردوستانه به غزه از مسیر زمینی، ایالات متحده قصد دارد یک پایگاه دریایی در غرب غزه ایجاد کند تا کمک های ضروری از این مسیر به مردم غزه تحویل داده شود.

پایان خبر زندگی نیوز

پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه دچار حریق شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه دچار حریق شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پنتاگون: کشتی حامل تجهیزات برای غزه دچار حریق شد"، کلیک کنید.