پیش بینی هواشناسی برای آسمان تهران

پیش بینی هواشناسی برای آسمان تهران

به گزارش زندگی نیوز، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار زندگی نیوز با صدور هشدار نارنجی و تشریح وضعیت جوی استان تهران، گفت: از بعد از ظهر امروز تا پایان روز چهارشنبه در بعضی ساعات به ویژه بعد از ظهر و شب بارش باران، گاهی رگبار شدید، رعد و برق در پاره ای مناطق بارش تگرگ در استان تهران به ویژه نیمه غربی و شمالی پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی در ادامه تاکید کرد: در این شرایط جوی، آب گرفتگی معابر و اختلال در ترددها، جاری شدن روان آب، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، احتمال رخداد صاعقه و بارش تگرگ، اختلال در فعالیت ناوگان حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، امکان لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن از قله ها دور از انتظار نیست به همین دلیل از تردد و توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، احتیاط در تردد خودروها به ویژه در مسیرهای کوهستانی اجتناب و از فعالیت های کوهنوردی به ویژه صعود به قله ها، چرای دام در مناطق کوهستانی، اعلام هشدار به بهره برداران منابع طبیعی، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها شهروندان پایتخت خودداری کنند.

وی افزود: همچنین از روز سه شنبه تا جمعه وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب، احتمال طوفان موقت و خیزش گرد و خاک در استان تهران به ویژه نیمه جنوبی و مناطق غربی و ارتفاعات پیش بینی می شود.

رفیعی خاطرنشان کرد: در این وضعیت جوی امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها در مناطق مستعد، خیزش گرد و خاک و احتمال گسترش گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید دور از انتظار نیست.

وی توصیه کرد: شهروندان استان تهران نسبت به در عبور و مرور جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها، خودداری از استقرار در مکان های مرتفع مانند برج ها و دکل ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، محافظت از پوشش گلخانه ها، نصب قیم برای نهال ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی احتیاط داشته باشند.

233233

پیش بینی هواشناسی برای آسمان تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی هواشناسی برای آسمان تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی هواشناسی برای آسمان تهران"، کلیک کنید.