پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت

زندگی نیوز/کرمان مردم دیار فاتحان اروند در روز شهادت رییس مکتب تشیع، امام جعفر صادق (ع) میزبان شایسته ای برای شهید گمنام بودند و به یُمن حضور این لاله خونین، عطر یاس در رفسنجان پیچید.

به گزارش خبرنگار زندگی نیوز، متفاوت ترین «صادقیه» رفسنجان امروز رقم خورد؛ اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار رفسنجان همگام با همه عاشقان و دوستداران اهل بیت در سالروز شهادت امام صادق (ع) با برپایی دسته های عزاداری و سینه زنی علاوه بر ابراز ارادت خود به خاندان اهل بیت (علیهم السلام) یک میهمان داشتند، «شهید گمنام».

مردم ولایی و شهیدپرور رفسنجان برای این مهمان خوشنام آسمانی و گمنام زمینی سنگ تمام گذاشتند و میزبان خوبی برای شهید بودند و شاخه های گل به پیکر این شهید تازه تفحص شده نثار کردند و پرچم های سرخ را در شهر به اهتزاز درآوردند.

آیین استقبال از کاروان شهید خوشنام دفاع مقدس به میزبانی اقشار مردم ولایتمدار رفسنجان حال و هوای معنوی را در این شهرستان تازه کرد و مردم با استقبال عاشقانه این آلاله زهرایی را بوسه باران کردند.

نه تنها امروز در شهر رفسنجان که از روز گذشته در شهرها و بخش ها و مناطق مختلف شهرستان، صحنه های زیبایی از پیوند با شهدا و تجدید عهد با شهیدان به نمایش گذاشتند و استقبال پرشکوه مردم همیشه در صحنه شهرستان رفسنجان از شهید گمنام نشان داد، ملت تا آخرین قطره خون خود پای آرمان های نظام و انقلاب اسلامی هستند و حضور پرشور مردم توطیه دشمنان را همواره خنثی می کند.

پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت

پیکر مطهر شهید گمنام پس از حضور در یادواره شهدای انار و مراسم دعای ندبه کوهبنان، عصر روز جمعه، 14 اردیبهشت مورد استقبال مردم رفسنجان قرار گرفت و اولین مکان حضور پیکر مطهر به میزبانی هیات دانش آموزی دختران حاج قاسم در محل حسینیه شهید زینلی رفسنجان بود. یادواره های شهدای لطف آباد انار و شهر کشکوییه نیز عصر روز گذشته به عطر شهید عطرآگین شد.

تجمع هیات های مذهبی در امامزاده سید غریب رفسنجان به مناسبت شهادت امام صادق، یادواره شهدای عیش آباد و مراسم عزای امام صادق در روستای داوران نیز جمعه شب میزبان پیکر مطهر شهید گمنام بودند.

صبح امروز، 15 اردیبهشت ماه، مردم شهیدپرور خطه نوق در مسیر کاروان صادقیه و امامزاده سید جلال الدین اشرف پذیرای پیکر مطهر بوده و استقبال باشکوهی از شهید به نمایش گذاشتند.

قشرهای مختلف مردم اعم از زن و مرد، پیر و جوان، بزرگ و کوچک و همه مردم ولایی و همیشه در صحنه رفسنجان نیز عصر امروز به میدان آمدند و مانند نخستین روزهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس با غیرت و صلابت حامی نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهدای این مسیر مقدس شدند و این شهید گمنام را همچون فرزند شهید خود به آغوش کشیدند.

حضور متفاوت خانواده های معظم شهدا با تمثال عکس فرزندان و پدران شان در این مراسم جلوه خاصی به مراسم استقبال از شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس داده بود.

پیکر مطهر این شهید گمنام عصر امروز با حضور پرشور مردم شهیدپرور رفسنجان از میدان شهید سردار سلیمانی تا میدان ابراهیم تشییع و در بوستانی تازه تاسیس جنب حسینیه نخل به خاک سپرده شد.

پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت

نکته ای که محل دفن این شهید را متمایز می کند، این است که حسینیه نخل متعلق به یک مداح رفسنجانی است که با نوحه «شهید گمنام سلام» در کشور شناخته شد. او که هیات کربلا را در رفسنجان راه انداخت و برنامه های این هیات در این حسینیه، در شبکه های سراسری در ایام محرم پخش می شود. 

براساس اعلام، این شهید گرانقدر 19 اسفند 1363 در سن 24 سالگی در عملیات بدر و در منطقه شرق دجله به فیض شهادت نایل آمد.

پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت

در پایان روضه شهید گمنام که زمزمه رفسنجانی ها در پای پیکر این شهید بود:

شهید گمنام سلام خوش اومدی مسافر من، خسته نباشی پهلوان

شهید گمنام سلام

پرستوی مهاجر من صفا دادی به شهرمون

وقتی رسیدی همه جا بوی خوش خدا پیچید تو مگه کجا بودی …

پایان خبر زندگی نیوز

پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیکر شهید گمنام در حسینیه نخل رفسنجان آرام گرفت"، کلیک کنید.