چه چیزی مانع تمدید وحید امیری و پرسپولیس می شود؟

چه چیزی مانع تمدید وحید امیری و پرسپولیس می شود؟

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز؛ وحید امیری کاپیتان دوم پرسپولیس فصل خوبی پشت سر نگذاشت.امیری در همان شروع فصل و در نخستین بازی لیگ قهرمانان آسیا در تهران مقابل النصر مصدوم شد و با عجله در بازگشت و مصدومیت دوباره در بازی مقابل استقلال تاجیکستان برای بازگشت به میدان تا نیم فصل دوم صبر کرد.

به نقل از ورزش سه امیری در شروع نیم فصل دوم شرایط بازی پیدا کرد اما با جدایی یحیی گل محمدی و البته جذب ستاره ای مثل اورنوف و تداوم درخشش امید عالیشاه شانس بازی فیکس در ترکیب را پیدا نکرد.

امیری در تمام بازی های نیم فصل دوم غیر از دو سه مورد استثنایی که بازیکنان فاز حمله تیمش مصدوم یا محروم بودند در بیست سی دقیقه پایانی وارد میدان می شد اما به هر حال با درخشش در دو سه بازی آخر و درست در جایی که باید ، تاثیر مثبتش را روی کیفیت تیم پرسپولیس گذاشت و در قهرمانی دقیقه آخری تیمش دوباره در نقش عنصری تعیین کننده ظاهر شد.

فقط به دو نمونه مهم از این تاثیرگذاری می توان در دو دیدار دشوار و مهم مقابل استقلال خوزستان و مس رفسنجان اشاره کرد که ستاره 36 ساله سرخ ها هم پنالتی منجر به گل اول بازی با ساتقلال خوزستان را گرفت و به نوعی کیلد استارت بازگشت رویایی را زد هم در دقیقه 85 بازی آخر پاس گل قهرمانی را به گولسیانی داد.

امیری در فصل گذشته لیگ برتر فقط 750 دقیقه بازی کرد که کمتر از یک چهارم کل دقایق بازی های لیگ برتری یک بازیکن در بهترین حالت است.امیری در شروع فصل آینده 36 سال و نیم سن خواهد داشت و ضمن اینکه همچنان می تواند عنوان مسن ترین بازیکن تیمش را به خود اختصاص بدهد یکی از مس ترین های لیگ برتر خواهد شد.

در چند روز گذشته اخبار و شایعات مختلفی درباره آینده فوتبالی یکی از خوش اخلاق ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر شنیده شده؛ برخی منابع از احتمال قوی پیوستن او به خیبر تیم شهرش وهمبازی شدن با برادرش در سال لیگ برتری شدن لرستانی ها خبر می دهند و برخی دیگر خبر داده اند پرسپولیس به زودی با امیر یتمدید خواهد کرد.

اما ماندن یا نماندن امیری در پرسپولیس یا پیوستنش به خیبر خرم آباد در دست پرسپولیس هم نیست و به سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال بستگی دارد.

پرسپولیسی ها در مصاحبه های خود بارها تاکید کرده اند تعداد 19 بازیکن برای لیست بزرگسال کافی نیست و این مساله در فصل آینده چه برای رقابت در لیگ برتر چه لیگ نخبگان مشکل ساز خواهد شد وآنها خواستار بیشتر شدن تعداد سهمیه بازیکنان بزرگسال خود هستند که باید دید باشگاه های دیگری را همراه خود خواهند دید یا خیر.باشگاه پرسپولیس در این زمینه نامه نگاری های لازم را هم انجام داده و تقاضای خود را رسما به سازمان لیگ ارسال کرده است که باید دید به نتیجه خواهد رسید یا نه.

در واقع چنانچه لیست بزرگسال پرسپولیس بزرگتر شود و مثلا از 19 به 21 یا 22 برسد امیری در پرسپولیس ماندنی خواهد بود اما اگر این اتفاق رخ ندهد احتمال بازی کردن او برای خیبر بالاست.

البته مدیران باشگاه پرسپولیس تاکید دارند ابتدا باید تکلیف اوسمار و سرمربی فصل بعد روشن شود تا بعد سراغ بازیکنان بروند و موضوع وحید امیری هم از این مساله مستثنی نیست.به نظر می رسد مدیران باشگاه با وحید امیری مذاکراتی برای تمدید قرارداد داشته اند اما هیچ چیز درباره این بازیکن و سرنوشت او در تیم محبوبش قطعی نیست.

امیری در میانه فصل گذشته و ماه های مصدومیت و دوری از فوتبال در کلاس های مربیگری شرکت کرد و به نظر می رسید در پایان این فصل فوتبال را کنار خواهد گذاشت اما به یکباره از ادامه حضور در این کلاس ها انصراف داد و حالا نیز به نظر نمی رسد قصدی برای خداحافظی از فوتبال داشته باشد.

کاپیتان سرخ ها که تاکنون شش بار جام قهرمانی را بالای سر برده به شکل عجیبی در کانون تصویر جشن قهرمانی حضور نداشت و خودش را از مرکز استیج کنار کشیده بود.ظاهرا هیچ تصویری از او در حال بالا بردن جام قهرمانی هم نمی بینید چرا که او این کار را انجام نداد اما برای او شاید مهم باشد که فوتبالش را در پرسپولیس به پایان برساند که باید دید شرایط این مهم فراهم خواهد شد یا خیر.

257 251

چه چیزی مانع تمدید وحید امیری و پرسپولیس می شود؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه چیزی مانع تمدید وحید امیری و پرسپولیس می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه چیزی مانع تمدید وحید امیری و پرسپولیس می شود؟"، کلیک کنید.