کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا

کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا

زندگی نیوز/فارس مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اتخاذ راهکارهای موثر به منظور حمایت از اقشار محروم جامعه در حوزه درمان به خصوص بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا خبر داد.

محمد مهدی ناصحی امروز، 25 بهمن در حاشیه بازدید از بیمارستان پیوند اعضا شیراز با اشاره به تدابیری که در حوزه حمایت از مراکز درمانی و بهبود کیفیت خدمات به بیمه شدگان اندیشیده شده است، گفت: بیمه سلامت تدابیری برای محاسبه هزینه ها با تعرفه خیریه در مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا به منظور حمایت از بیماران برداشته است.

وی با بیان اینکه دستاورد این سفر کاهش پرداخت هزینه از جیب بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا است، افزود: با پرداخت به موقع مطالبات مراکز درمانی آن ها را در خدمت رسانی بهتر به جامعه یاری کنیم.

ناصحی از نگاه ویژه دولت به صندوق بیماران صعب العلاج خبر داد و افزود: بیمه سلامت طی سال های اخیر گام های ارزشمندی در حوزه ارایه خدمات به بیماران صعب العلاج برداشته که حمایت از بیماران پیوند عضو در زمره آن ها قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، قابلیت های مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا را فرامنطقه ای ارزیابی کرد و افزود: به موازات خدمت رسانی به هموطنان، طیف گسترده ای از اتباع خارجی در این مرکز درمانی خدمات دریافت می کنند که این امر بیانگر وجهه بین المللی معتبر بیمارستان بوعلی سینا است.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس نیز در حاشیه این بازدید از تلاش های همه جانبه به منظور افزایش حمایت از بیمه شدگان و به ویژه اقشار محروم جامعه خبر داد و گفت: با تلاش های صورت گرفته امکان محاسبه هزینه ها با تعرفه خیریه در مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا میسر شد.

علی محمد جعفرپور با اشاره به اینکه هزینه های پیوند عضو برای اقشار محروم جامعه هنگفت است، بیان کرد: با اتخاذ این راهکار پرداخت هزینه درمان توسط افراد تحت پوشش بیمه سلامت به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هزینه های دارو و درمان در کشور ما قابل قیاس با سطح جهانی نیست، گفت: تعرفه های درمانی در ایران نسبت به سایر کشورها به مراتب پایین تر است و این در حالی است که از اساتید درجه اول جهانی در حوزه درمانی برخوردار هستیم و همه این ها موجب استقبال از مراکز درمانی در کشور ما می شود.

پایان خبر زندگی نیوز

کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب العلاج و پیوند اعضا"، کلیک کنید.