کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟

کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟

زندگی نیوز/خراسان رضوی نتایج تحقیق جدید نشان داد که تمرینات مقاومتی برای مبارزه با علایم اضطراب و افسردگی بسیار مفید است.

به نقل از ارث، تحقیق مشترک دانشگاه لیمریک ایرلند و دانشگاه ایالتی آیووا آمریکا، گامی اساسی در درک پتانسیل درمانی ورزش محسوب می شود که فراتر از فواید سلامت جسمانی آن است.

محققان بررسی کردند که چگونه تمرینات ورزشی مقاومتی می توانند نوعی درمان جایگزین برای اضطراب و افسردگی باشند. این شرایط سلامت روان به دلیل شیوع بالای آنها و محدودیت های گزینه های درمانی فعلی به عنوان چالش های مهم سلامت عمومی شناخته می شوند.

محققان اظهار کردند که تمرینات ورزشی مقاومتی ممکن است درمان جایگزین در دسترس برای بهبود اضطراب و افسردگی باشد و در عین حال سایر جنبه های مهم سلامتی را نیز بهبود بخشد.

فواید سلامتی تمرینات مقاومتی یا تمرینات تقویت عضلانی به خوبی ثابت شده است، با این حال، تاثیر بالقوه تمرینات مقاومتی در درمان علایم و اختلالات اضطراب و افسردگی نسبتاً مورد مطالعه قرار نگرفته است.

علاوه بر این، مکانیسم های قابل قبول روان شناختی که به ما کمک می کنند بهتر درک کنیم که چگونه و چرا تمرین مقاومتی ممکن است این نتایج سلامت روان را بهبود بخشد، به خوبی درک نشده اند.

نشان داده شده است که تمرینات مقاومتی فواید سلامتی بی شماری فراتر از رشد عضلات از جمله بهبود تراکم استخوان، افزایش متابولیسم، کاهش خطر بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی، بهبود تعادل و هماهنگی و افزایش سلامت روان دارد.

نتایج این تحقیق در مجله Trends in Molecular Medicine منتشر شده است.

پایان خبر زندگی نیوز

کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام ورزش در درمان افسردگی موثر است؟"، کلیک کنید.