کلاهبرداری با این بهانه عجیب

کلاهبرداری با این بهانه عجیب

به گزارش زندگی نیوز،سرهنگ محمدقاسم طرهانی، فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: بهمن ماه سال جاری فردی به کلانتری دولت آباد مراجعه و اظهار کرد شخصی ناشناس با تماس با وی خود را مجری برنامه رادیویی معرفی و با ایجاد محیطی شبیه به صدای استودیو اعلام کرد که وی برنده قرعه کشی برنامه زنده رادیویی شده اید و مبلغ یک میلیارد ریال از وی کلاهبرداری کرده است.

زندگی نیوز در خبری آورده که وی گفت: بلا فاصله موضوع در دستور کار ماموران کلانتری 167 این فرماندهی قرار گرفت و با تلاش های شبانه روزی، رد پای متهم در فضای مجازی شناسایی شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در گام بعدی تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد، گفت: با هماهنگی های پلیسی روز گذشته متهم در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی افزود: متهم در تحقیقات پلیس اظهار داشت؛ که با ایجاد فضایی شبیه استودیو برنامه های زنده صدا و در حال پخش رادیویی، با ترفندهای مختلف در ذهن افراد قربانی خود نفوذ کرده و با مهندسی اجتماعی آنها را به پای دستگاه خودپرداز کشانده، سپس برای واریز مبلغ اهدایی و جایزه با وارد کردن اطلاعات بانکی افراد در قدم بعدی وجوه کارت بانکی شان را سرقت کرده و بلا فاصله مبالغ سرقت شده از حساب ها را برداشت می کردیم.

طرهانی خاطر نشان کرد: متهم در تحقیقات انجام شده به بزه ارتکابی معترف که تا کنون یک شاکی به کلانتری مراجعه نموده است، متهم نیز جهت تکمیل تحقیقات و کشف جرایم احتمالی بیشتر تحویل پلیس فتا شهرستان شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان تصریح کرد: افراد به تبلیغات و تماس های مشکوک وسوسه انگیز توجه نکرده و دقت داشته باشند که جهت گرفتن جایزه نیازی به دادن اطلاعات حساب های بانکی شامل رمز اول و دوم و سایر اطلاعات کارت نیست.

233217

کلاهبرداری با این بهانه عجیب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کلاهبرداری با این بهانه عجیب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کلاهبرداری با این بهانه عجیب"، کلیک کنید.