گروه های مقاومت در پاسخ مشروع ایران به رژیم اسراییل دخیل نبودند

گروه های مقاومت در پاسخ مشروع ایران به رژیم اسراییل دخیل نبودند

به گزارش زندگی نیوز، امیرسعید ایروانی در نامه ای به شورای امنیت در پاسخ به نامه مورخ 19 آوریل 2024 نماینده رژیم اسراییل در سازمان ملل متحد که به دروغ و با توسل به اطلاعات نادرست اقدام به ایراد اتهامات بی اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران کرد ،گفت: جمهوری اسلامی ایران تمامی اتهامات بی اساس مندرج در نامه مزبور را صریحاً و قاطعانه رد می کند. برخلاف چنین ادعاهای بی اساسی، جمهوری اسلامی ایران پیوسته حقوق بین الملل را رعایت کرده، به اصول منشور سازمان ملل متحد پایبند بوده و از قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تبعیت کرده است. علاوه بر این، جمهوری اسلامی ایران از طریق مشارکت سازنده خود در حوزه های مختلف، نقش فعالی در ارتقای صلح و امنیت بین المللیا یفا کرده است.

به گزارش زندگی نیوز، وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در مکاتبه های پیشین خود در تاریخ 13 و 30 آوریل 2024 (S/2024/305-S/2024/349)، صراحتاً اعلام داشت که اقدام 13 آوریل 2024 مستقیماً و به طور رسمی توسط ایران و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم اسراییل، به ویژه حمله نظامی این رژیم در تاریخ 1 آوریل 2024 علیه اماکن دیپلماتیک کشورم در دمشق، پایتخت جمهوری عربی سوریه، صورت پذیرفته است. اقدام جمهوری اسلامی ایران ضروری، مشروع و کاملاً در راستای حق ذاتی آن برای دفاع از خود ذیل منشور سازمان ملل متحد بود. این اقدام تنها اهداف نظامی را هدف قرار داد و با دقت و با اطلاع قبلی برای جلوگیری از آسیب غیرنظامیان انجام شد.

ایروانی تاکید کرد که هیچ یک از گروه های مقاومت در اقدام مشروع جمهوری اسلامی ایران دخیل نبوده و هر گونه ادعا در این خصوص، مردود است.

وی گفت: برخلاف ادعای رژیم اسراییل، جمهوری اسلامی ایران در منطقه نیروهای نیابتی ندارد؛ هیچ فرد، گروه یا ملتی تحت دستور ایران فعالیت نمی کند. علاوه بر این، گروه های مقاومت، نیابتی نیستند. این گروه ها، گروه های مشروع و قانونی هستند و تنها به مبارزه با اشغالگری و تجاوز رژیم اسراییل در غزه، دیگر سرزمین های اشغالی فلسطین و همچنین علیه نیروهای اشغال گر در دیگر کشورهای منطقه می پردازند. بنابراین، تلاش رژیم اسراییل برای برچسب زنی به آن ها به عنوان گروه های «نیابتی»، تنها برای پنهان کردن و توجیه اقدامات تجاوزکارانه وبی ثبات کننده خود در منطقه است.

نماینده ایران در سازمان ملل اظهار کرد: نمی توان این واقعیت را انکار کرد که رژیم اسراییل با چنین سابقه طولانی در نقض آشکار قوانین بین المللی، منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، کماکان به عنوان مهم ترین تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی به شمار می رود. هرگونه تلاش مذبوحانه این رژیم برای پوشاندن این واقعیت از طریقا اطلاعات نادرست، جریان سازی یا ایراد اتهامات بی اساس علیه دیگران، بیهوده و بی اساس است. رژیم اسراییل نمی تواند مسیولیت مستقیم و کامل خود را در قبال کشتار و فاجعه انسانی جاری در غزه که جملگی خلاف قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند، انکار نماید.

وی افزود: نمونه بارز بی اعتنایی مداوم رژیم اسراییل به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه 2728 شورای امنیت (2024) است که خواستار آتش بس فوری در نوار غزه است. علی رغم درخواست های صریح شورای امنیت، این رژیم اشغالگر به جنگ بی رحمانه خود علیه مردم فلسطین و حملات نظامی خود در رفح ادامه می دهد و آشکارا و به صورت تحقیرآمیزی خواسته های شورای امنیت را نادیده می انگارد.

ایروانی گفت: رژیم اشغالگر باید در نهایت مسیولیت کامل عواقب اقدامات خود را بر عهده بگیرد. شورای امنیت باید به اقدامات بی ثبات کننده و غیرمسیولانه رژیم اسراییل و همچنین جنایات این رژیم علیه مردم فلسطین و سایر ملت های منطقه رسیدگی نماید؛ این اقدامات تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی بوده و توجه فوری و اقدام قاطع شورای امنیت را می طلبد.

نماینده ایران در سازمان ملل اتهامات بی اساس و لفاظی های تحریک آمیز نماینده رژیم اسراییل علیه ایران و مقامات عالی رتبه کشورمان در جریان نشست مورخ 1 مه 2024 مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیرامون بررسی تصمیم ایالات متحده آمریکا در خصوص وتوی پیش نویس قطعنامه شورای امنیت درباره عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل، را قویاً محکوم و رد کرد و گفت: هدف از این گونه ادعاهای بی اساس، سخنان نفرت انگیز و نیز مقصر دانستن سازمان ملل و مقامات آن، صرفاً منحرف نمودن توجه بین المللی از جنایات شنیع و نسل کشی مداوم این رژیم آپارتاید علیه مردم فلسطین در نوار غزه است.

310310

گروه های مقاومت در پاسخ مشروع ایران به رژیم اسراییل دخیل نبودند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروه های مقاومت در پاسخ مشروع ایران به رژیم اسراییل دخیل نبودند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروه های مقاومت در پاسخ مشروع ایران به رژیم اسراییل دخیل نبودند"، کلیک کنید.