یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد

محمد خراسانی زاده در گفت وگو با زندگی نیوز؛

یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز غرفه ایران مرمت شد

محمد خراسانی زاده، رییس پاویون رسمی ایران در دوسالانه هنر ونیز از واکنش های مردم نسبت به شهادت آیت الله رییسی و همراهانشان در این کشور گفت و عنوان کرد: یادبود شهید رییسی در غرفه ایران قرار گرفته است.

محمد خراسانی زاده مدیرکل هنر های تجسمی و رییس پاویون رسمی ایران در ونیز درباره رخداد های اخیر در ونیز و حضور ایران در دوسالانه هنر در این کشور در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز گفت: به احترام شهید آیت الله رییسی و همراهان شهید ایشان پاویون رسمی جمهوری اسلامی ایران در ونیز چهار روز اعلام تعطیلی کرد و چون روز دوشنبه هم جزو تعطیلات دوسالانه است، عملا پنج روز پاویون ما به احترام این شهدای بزرگوار برقرار نبود و الان هم یادبود آیت الله رییسی در قالب تصویر و دفتر یادبود در غرفه ایران قرار گرفته است.

*واکنش مردم به شهادت آیت الله رییسی و همراهانشان

وی در ادامه افزود: در بین بازدیدکنندگان هم مواردی بود که در همان روز ها وقتی خبر شهادت آیت الله رییسی منتشر شد پیش از اینکه غرفه را تعطیل کنیم، مراجعه می کردند و هنگام بازدید به ما تسلیت می گفتند و همین نشان می داد که بُرد تاثیرگذاری مسیولان جمهوری اسلامی ایران در دنیا در سطح ویژه ای است که حتی هنرمندان و هنرپژوهان که به ونیز می آیند این امر برایشان موضوعیت دارد و بدان واکنش نشان می دهند.

یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد

*مرمت بخش های مختلف پاویون ایران

خراسانی زاده با بیان اینکه غرفه ایران روز سه شنبه هشتم خرداد ماه بازگشایی شد منتها ما در بازه تعطیلی غرفه هم بیکار نبودیم، گفت:سعی کردیم بخش هایی از غرفه را که می توانست به سازی شود، مدنظر قرار دهیم. غرفه ایران واقعا از حیث جانمایی در منطقه خوبی واقع شده، در نزدیکی یک ایستگاه در آبراهه اصلی ونیز که پرتردد است، حتی در عصرگاه که فضا های اصلی رویداد هم کمی خلوت تر می شود، کماکان در اطراف پاویون ما جمعیت گردشگر متعددی تردد دارد و همواره شلوغ است.

وی درباره مرمت فضای غرفه گفت:، چون ساختمان های ونیز قدمت زیاد دارد برخی جا ها نیاز به سازی داشتیم، دیواره های موقت به فضا اضافه شد، رنگ آمیزی برخی دیوار ها ترمیم شد، بخش هایی از فضا که از کف ساختمان موزاییک ونیزی داشت، همه موکت شد و در نهایت تلاش براین شد که یک ارایه مناسبتری نسبت به آنچه حتی قبل از این بود، در روایت نمایشگاه رقم بخورد و نمایشگاه یک سرو گردن فراتر از سایر فضایی که قبلا داشت، پیشرفت کرد.

*برتری غرفه ایران نسبت به خیلی از غرفه ها

خراسانی زاده در پاسخ به این سوال که غرفه ایران نسبت به سایر غرفه ها چه شرایطی دارد، گفت: اتفاقا من در این بازه زمانی فشرده حدود نیمی از غرفه های رسمی کشور ها و برخی غرفه های مستقل را هم بازدید کردم، واقعا در یک قیاس جدا از بحث مضمون که قبلا درباره اش صحبت کردیم ـ جمهوری اسلامی ایران حامی جریانی به طور خاص است که در همه جای دنیا حرف اول را می زند ـ به لحاظ کیفیت و روایت منسجم و استفاده از قالب های مختلف هنری و پدیده ها واقعا غرفه ایران ارایه، کتابچه و سازوکار بیان مضمونی آن در سطح بسیار خوبی قرار داشت و خداراشکر می کنم که با خیال راحت بعد بررسی غرفه ها به راحتی بگویم که ما حرفی برای گفتن داشتیم و ارایه مان در این بینال قابل قبول بود.

یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد

وی درباره اتفاقات  پیش رو در ونیز گفت: من به زودی جلسه ای را با رییس جدید دوسالانه هنر ونیز که به تازگی منصوب شده، (پیتر آنجلو بوتافاکو ) خواهم داشت، که احتمالا ما جزو نخستین کشور هایی هستیم که در جایگاه رییس پاویون با ایشان جلسه مستقل داریم، آقای بوتافاکو به واسطه اینکه در میانه بینال هم منصوب شدند احتمالا خیلی در جریان ماوقع قبلی بینال و غرفه ایران و سختی هایی که ما دراین مسیر داشتیم، نباشند، بنابراین امیدواریم این جلسه به شناخت غرفه ایران در نگاه ایران کمک کند.

یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یادبود شهید آیت الله رییسی در پاوین ایران در ونیز / غرفه ایران مرمت شد"، کلیک کنید.