یحیی سریع: در صورت ورود زمینی آمریکا آماده نبرد هستیم

یحیی سریع: در صورت ورود زمینی آمریکا آماده نبرد هستیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن تایید آغاز مرحله چهارم تشدید تنش علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی اعلام کرد که طی چند روز آینده نیروهای مسلح یمن عملیات های بزرگی انجام خواهند داد. او بر حمایت یمن از مردم غزه در کنار محور مقاومت تاکید کرد.

به گزارش زندگی نیوز «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنرانی که در وزارت دفاع یمن در صنعا به مناسبت سالگرد مقابله با استکبارگران داشت، ضمن اعلام آغاز مرحله چهارم تشدید تنش علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: در روزهای آینده جزییات تازه ای از کشتی هایی که ممنوعیت اعمال شده از سوی یمن را نقض کردند و کشتی هایی که از طریق دریای مدیترانه به سمت بنادر واقع در اراضی اشغالی در حرکت هستند، افشا خواهد شد.

یحیی سریع در این رابطه تاکید کرد: تشدید عملیات یمن تنها شعاری برای به دست آوردن محبوبیت نیست بلکه موضعگیری عملی آن است و مردم یمن برای فدا کردن جان های خود کاملا آماده هستند و اگر راه باز شود، میلیون ها تن از آنها برای دفاع از غزه در مقابل دشمن صهیونیستی خواهند رفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در صورت مداخله زمینی آمریکا و یا در صورتی که راهی برای دسترسی یمنی ها به فلسطین باز شود، یمنی ها برای نبرد آماده هستند.

او در ادامه فاش کرد: نیروهای مسلح یمن در چهارچوب مرحله پنجم و ششم عملیات خود برای حمایت از ملت فلسطین تجهیزات گسترده ای را در اختیار دارند.

یحیی سریع افزود: یمن ثابت کرد که از جایگاه استراتژیک مهمی برخوردار است به این شکل که طاغوت های موجود در 2 دریای سرخ و عرب و اقیانوس هند خوار کرده و حاکمیت خود و اعراب را بر دریاهای عربی و دیگر دریاها از دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند تا دریای مدیترانه اعمال کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این چهارچوب گفت: جهان به مرحله ای رسیده که هیچ کسی جرات نمی کند حتی یک کلمه به آمریکا بگوید اما یمن با موشک ها و جنگنده های خود آن را هدف قرار می دهد و اعتبار و آبروی آن را برده است.

او ادامه داد: طرف آمریکایی با عملیات های یمن به مرحله ای رسیده که نمی تواند از کشتی های خودش دفاع کند در حالی که یمن همچنان در آغاز جنگ با آن و طرف اسراییلی است.

یحیی سریع اضافه کرد: فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل ما که می خواستند آن را از بین ببرند و ما را از نوشتن این شعارها بر روی دیوارها منع کنند، امروز آنها را روی موشک ها می نویسیم و با آنها اسراییل و آمریکا را هدف قرار می دهیم.

او در پایان نیز گفت: جهان غزه را رها کرده اما یمن در کنار محور مقاومت، در کنار آن ایستاده است، این نبرد به نمایندگی از کل یمنی ها است نه یک گروه یا طایفه خاص.

یحیی سریع در اوایل مه جاری آغاز اجرای مرحله چهارم تشدید تنش در پاسخ به تداوم حملات رژیم صهیونیستی و نوار غزه اعلام کرده و گفته بود که این مرحله شامل هدف قرار دادن تمام کشتی هایی می شود که ممنوعیت دریانوردی کشتی های اسراییلی را نقض می کنند و کشتی هایی که از دریای مدیترانه به سمت بنادر فلسطین اشغالی در حرکت هستند.

«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن نیز تاکید کرد که مرحله چهارم تشدید تنش شامل هرگونه کشتی وابسته به شرکتی اسراییلی است که با آن در زمینه امدادرسانی و ارسال کالا همکاری دارد، همینطور هر کشتی که پس از صدور حکم ممنوعیت، کالاهایی را به بنادر اراضی اشغالی منتقل کند، هدف نیروهای مسلح یمن خواهد بود.

پایان خبر زندگی نیوز

یحیی سریع: در صورت ورود زمینی آمریکا آماده نبرد هستیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یحیی سریع: در صورت ورود زمینی آمریکا آماده نبرد هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یحیی سریع: در صورت ورود زمینی آمریکا آماده نبرد هستیم"، کلیک کنید.