2.5میلیارد دلاری برای کالا های اساسی تامین شد

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران :

2.5میلیارد دلاری برای کالا های اساسی تامین شد

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران با اعلام اینکه از ابتدای فروردین ماه امسال تا 4 خرداد ماه، 10 میلیارد و 185 میلیون دلار ارز برای واردات تامین شد، گفت: 2 میلیارد و 557 میلیون دلار برای واردات کالا های اساسی و دارو با قیمت 28 هزار و 500 تومان تامین شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز از بانک مرکزی، اصغر بالسینی در خصوص آخرین وضعیت تامین ارز در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه امسال تا 4 خرداد ماه، 10 میلیارد و 185 میلیون دلار ارز برای واردات کالا های اساسی، دارو، کالا های تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.

سخنگوی مرکز مبادله افزود: برای کالا های اساسی و دارو 2 میلیارد و 557 میلیون دلار، برای کالا های تجاری و بازرگانی 5 میلیارد و 514 میلیون دلار و برای خدمات 233 میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات یک میلیارد و 881 میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

وی ادامه داد: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه های روغنی و نهاده های دامی 2 میلیارد و 164 میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی 393 میلیون دلار و در مجموع 2 میلیارد و 557 میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ 28500 تومان با هدف حمایت از مصرف کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالا های ضروری با قیمت ارزان تر پرداخت شد.

بالسینی بیان کرد: تامین ارز نیمایی برای صنایع حمل و نقل و خودرو 835 میلیون دلار، صنایع تجهیزات برق و الکترونیک 771 میلیون دلار، صنایع معدنی 438 میلیون دلار، ماشین آلات و تجهیزات تولید 405 میلیون دلار و منسوجات و پوشاک 302 میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه های صنایع همچنین به ترتیب 483، 103، 385، 282 و 17 میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز 4 خرداد ماه دریافت کرده اند.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران با بیان اینکه نرخ تامین ارز در سامانه نیما 41هزار تومان و در سرفصل واردات در مقابل صادرات نرخ به صورت توافقی است، گفت: همچنین 2 میلیارد و 763 میلیون دلار ارز نیمایی و 611 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

2.5میلیارد دلاری برای کالا های اساسی تامین شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2.5میلیارد دلاری برای کالا های اساسی تامین شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2.5میلیارد دلاری برای کالا های اساسی تامین شد"، کلیک کنید.