2500 یادواره محله محور و خانه محور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

2500 یادواره محله محور و خانه محور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

زندگی نیوز/کهگیلویه و بویراحمد فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 2500 یادواره محله محور و خانه محور در این استان برگزار می شود.

سردار حمید خرم دل روز پنجشنبه 13 اردیبهشت ماه 1403 در اجلاسیه 92 شهید شهرستان باشت که با حضور سردار علی فدوی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مسیولان استانی و محلی خانواده های معظم شهدا، مسیولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد، افزود: در مدارس و دانشگاه ها با حضور رزمندگان دفاع مقدس، ظرفیت ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی تبیین می شود.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 200 جلد کتاب در حوزه ادبیات پایداری و دفاع مقدس استان تهیه و چاپ می شود.

وی ادامه داد: فیلم سینمایی شهید هدایت الله طیب اهل شهرستان لنده که تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا را رها کرده، به کشور بازگشت و سپس به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده و به شهادت رسید نیز در حال ساخت است.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در راستای کنگره ملی 2000شهید استان، یک رزمایش فرهنگی به مدت 15 شبانه روز در استان برگزار می شود و در حاشیه این برنامه فرهنگی نمایشگاه بزرگی نیز برپا خواهد شد.

خرمدل تاکید کرد: تمثال امیر شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد طراحی و تقدیم خانواده شهدا می شود. همچنین تصاویر همه شهدای استان در بلوارهای شهرهای استان نصب خواهند شد.

وی با اشاره به فعالیت های عمرانی و خدمت به مردم به تعداد هر شهید استان تا زمان برگزاری دومین کنگره ملی 2000شهید استان  کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در همین راستا 2000 سری جهیزیه تقدیم زوج های جوان خواهد شد.

همچنین حجت الاسلام امید گنجه ای، امام جمعه شهر باشت با اشاره به جایگاه و مقام شهدا بر اساس آیات و روایات اشاره کرد و گفت: شهید سه منزل را تجربه کرده است. قلب پدر و مادر، معرکه شهید و آغوش پروردگار این سه منزل است. شهید از آغوش مادر به آغوش خداوند عروج کرده است که 70 مرتبه از مادر مهربان تر است. جایگاه شهید قلب مادر و آغوش خداوند است.

وی افزود: من از طرف ایل بزرگ شهرستان باشت باوی صحبت می کنم. در کتب تاریخی به پهناور بودن شهرستان باشت سخن گفته است. این شهرستان از رودخانه پل بریم، اشکفت شاه تا شوش در خوزستان طول دارد و مسیر عبور امام رضا(ع) از خان احمد شهرستان باشت می گذرد. من از این شهر بزرگ، شهر انسان های مدیر و کسانی که تمدن داشتند، سخن می گویم.

امام جمعه باشت با بیان اینکه مدیریت در ذات فرزندان این شهرستان است، اظهارکرد: تشکر می کنم از همه کسانی که شبانه روز برای برگزاری این اجلاسیه تلاش کردند.

به گزارش زندگی نیوز، وی از سردار فدوی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران درخواست کرد: سردار شهید درخشان، سردار بزرگی بود و به تعبیر خیلی ها او پدر موشکی دریا بود. درخواست من اینست که موشک یا یکی از تجهیزات موشکی سپاه را به نام این شهید نامگذاری کنند.

پایان خبر زندگی نیوز 

2500 یادواره محله محور و خانه محور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2500 یادواره محله محور و خانه محور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2500 یادواره محله محور و خانه محور در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود"، کلیک کنید.