28 اردیبهشت، روز جهانی نجوم در ایران

28 اردیبهشت، روز جهانی نجوم در ایران

روز جهانی نجوم و هفته جهانی نجوم در از سال 1973 (1352) با هدف ترویج علم و آشنایی عموم مردم با علم نجوم و تبادل نظر با فعالان جامعه نجوم در دنیا برگزار می شود. این روز جهانی هرساله، در یکی از روزهای تعطیل آخر هفته بین 15 آوریل (26 فروردین) تا 15 مه (25 اردیبهشت) که ماه در وضعیت تربیع (شب هفتم) قرار دارد، برگزار می شود.

به گزارش زندگی نیوز، هفته نجوم امسال در ایران از 24 اردیبهشت ماه آغاز می شود تا 30 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. انجمن نجوم ایران، روز 28 اردیبهشت را که مقارن با شب 9 ماه قمری است، به عنوان اصلی روز نجوم انتخاب کرده و آن را «نجوم ایران، همبستگی و تعامل» نامیده است.

عناوین روزهای این هفته جهانی به این شرح است:

دوشنبه 24 اردیبهشت: نجوم راهنمای زندگی

سه شنبه 25 اردیبهشت: نجوم، گرامی داشت زمین و حفظ آسمان تاریک

چهارشنبه 26 اردیبهشت: نجوم و هوش مصنوعی

پنج شنبه 27 اردیبهشت: نجوم، علوم شهروندی و نقش شهروندان دانشمند

جمعه 28 اردیبهشت: نجوم و دانشمندان ایرانی (به مناسبت بزرگداشت خیام)

شنبه 29 اردیبهشت: نجوم فراتر از مرزها

یکشنبه 30 اردیبهشت: نجوم ایران، همبستگی و تعامل

برای کسب اطلاع از برنامه های نجومی در شهر یا محل سکونت خود می توانید به روابط عمومی انجمن نجوم ایران مراجعه کنید.

5454

28 اردیبهشت، روز جهانی نجوم در ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "28 اردیبهشت، روز جهانی نجوم در ایران" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "28 اردیبهشت، روز جهانی نجوم در ایران"، کلیک کنید.