تفاوت کرم روز و کرم شب چیست؟ | فواید و عوارض آن ها

کرم روز و شب از محصولات پوستی بسیار مفید بشمار می آیند. این کرم ها از مواد خاصی تشکیل شده اند که استفاده از آن ها موجب بهبود کیفیت پوست خواهد شد. اما تفاوت کرم روز و شب در نحوه مصرف و کاربرد آن ها وجود دارد. از طرفی تفاوت کرم روز و شب را می توان به ترکیبات موجود در آن ها نسبت داد. از دیگر تفاوت کرم روز و شب می توان به تفاوت در قیمت آن ها اشاره کرد. توجه شود که این محصولات در انواع خارجی و ایرانی در بازار موجود بوده که از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوتند. انواع کرم روز و شب با برند های تجاری مختلف تولید و در بازار عرضه می گردند.

فواید کرم شب لاکچری کوین به دلیل وجود کیوتن و ویتامین E، در جوانسازی، شادابی و همچنین درخشان شدن پوست و جلوگیری از پیری زودرس،بسیار است . این کرم سرشار از مواد مغذی با عملکردی بالا باعث صاف و سفت شدن (تحریک ساخت کلاژن_ الاستین) پوست می شود.با استفاده مداوم روزانه شاهد از بین رفتن چین و چروک های پوستتان هستید و پوست شما شاداب تر می شود.کرم های روز را بعد از شستشوی صورت در ابتدای صبح توصیه می شود که حتماً استفاده شود. همچنین کرم روز را می توان به عنوان یک لایه زیرین قبل از آرایش لحاظ کرد.کرم شب لاکچری کوین دارای ترکیباتی است که پوست را به طور کامل نرم و بازسازی می کند و به دلیل وجود کیوتن و ویتامین E موجود در جوانسازی و شادابی و همچنین درخشان شدن پوست و جلوگیری از کک و مک پیری زودرس تاثیر بسزایی دارد

تفاوت استفاده از کرم شب و روز

پوست صورت مانند سایر قسمت های بدن انسان به مرور دچار ضعف و پیری خواهد شد. بهترین راه جهت کند نمودن روند پیری، حذف عوامل مضر محیطی و استفاده مداوم از مراقبت های پوستی است. استفاده از کرم های روز و شب برای کاهش سرعت پیری پوست روشی بسیار مفید بشمار می آید. البته برای بهبود وضعیت پوست باید از این محصولات به طور مداوم استفاده نمود تا نتایج استفاده از آن ها مشخص گردد. با کاربرد کرم های روز و شب از برندهای تجاری معتبر ایرانی و خارجی می توان به بهبود عملکرد پوست و جلوگیری از پیری زودرس کمک نمود.

کرم شب چیست

پوست در طول شب به بازسازی و تغذیه می پردازد. عدم حضور نور خورشید در طول شب بهترین زمان برای بازسازی پوست را فراهم می کند. همین موضوع مهم ترین تفاوت کرم روز و شب در ترکیبات و عملکرد را شامل می شود. در طول شب پوست وقت کافی دارد تا ویتامین ها و مواد مفید موجود در کرم ها را جذب کرده و به خوبی تغذیه شود. در شب پوست صورت شروع به بازسازی و ترمیم نموده و اثر عوامل آسیب زا را خنثی می نماید.

برخی از کرم های شب حاوی مواد لایه برداری همچون رتینول هستند؛ که در طول شب سلول های مرده پوست را از بین برده و به تنفس بهتر پوست کمک می کنند. همچنین در این کرم ها ترکیباتی وجود دارند که باعث لیفت پوست می شوند، اما به زمان طولانی تری برای جذب نیاز دارند. بنابراین شب بهترین زمان برای استفاده از کرم های حاوی این ترکیبات است. از طرفی پوست در شب کاملا تمیز و دارای منافذ باز است.

البته کرم های شب نسبت به کرم های روز سنگین تر هستند و این بزرگترین تفاوت کرم روز و شب است. کرم های شب سرشار از چربی های مفید و مواد تغذیه کننده و ترمیم کننده پوستی هستند.

کرم روز چیست

در طول روز پوست صورت در مقابل اشعه های UV قرار دارد. از طرفی آلودگی هوا، استرس های محیطی، آرایش و رادیکال های آزاد نیز می توانند موجب بروز آسیب های پوستی شوند. کرم های روز با هدف محافظت و نگهداری ساخته و روانه بازار گشته اند. این کرم ها با داشتن SPF از آفتاب سوختگی و چروک زودرس جلوگیری می کنند. این ترکیبات همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی برای جلوگیری از آسیب رادیکال آزاد خواهند شد. بعلاوه اغلب کرم های روز حاوی ترکیبات سفت کننده پوست همچون کافیین هستند

کرم های روز اغلب به عنوان زیر ساز آرایش صورت استفاده می شوند. این کرم ها دارای چربی کمتری در ساختار خود بوده و در اصطلاح سبک تر از کرم های شب هستند. کرم های روز به راحتی جذب پوست شده و موجب تنفس طبیعی آن خواهند شد.

با وجود تفاوت کرم روز و شب در نحوه عملکرد و ترکیبات و خواص، استفاده از آن ها برای پوست بسیار مفید عمل خواهد نمود. اگر پوست در معرض صدمه دیدن و شرایط و عادات زندگی نامناسب قرار داشته باشد، روند آسیب آن تسریع خواهد یافت. از سن 50 سالگی به بعد، ساخت هورمون استروژن متوقف شده و کلاژن سازی پوست تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. برای جلوگیری از روند کاهش کلاژن سازی می توان از انواع کرم های روز و شب استفاده نمود.

خواص کرم روز

کرم های روز برای استفاده در روز طراحی گشته اند. بنابراین ترکیبات موجود در آن ها باید به گونه ای طراحی شده باشند که در برابر عوامل طبیعی و بیرونی از پوست محافظت کنند. رادیکال های آزاد موجود در محیط یکی از عوامل آسیب به پوست هستند. کرم های روز دارای مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان بوده و از پوست در برابر رادیکال آزاد محافظت بعمل می آورند.

پوست در طول روز در معرض نور خورشید قرار دارد. قرار گرفتن در معرض نور خورشید موجب چروک یا لکه شدن پوست خواهد شد. کرم روز حاوی مقادیری SPF بوده و از پوست در برابر اشعه UV محافظت خواهد نمود. بنابراین از تفاوت کرم روز و شب می توان به این مورد اشاره نمود.کرم های روز بسیار سبک و زود جذب هستند. این کرم ها خیلی چرب نیستند و با آرایش صورت تداخل ایجاد نمی کنند. درواقع سبک و زود جذب بودن از دیگر تفاوت کرم روز و شب محسوب می شود.

پایه اصلی مراقبت های پوستی آبرسانی صحیح است. محصولی که آبرسان نباشد، درواقع تاثیرات مطلوبی بر پوست نخواهد داشت. کرم روز و کرم پودر فرانسوی مقادیر مطلوبی از ترکیبات آبرسان دارد که پوست را مرطوب و درخشان می کند.

خواص کرم شب

در طول شب، پوست نیز مانند سایر بافت ها به استراحت می پردازد. برای اینکه این روند با سرعت و سلامت بیشتری رخ دهد، بدن به مواد مغذی نیازمند است. کرم های شب حاوی موادی چون روی، منیزیم و انواع ویتامین ها هستند. این مواد جذب پوست شده و آن را بازسازی می کنند. بنابراین از تفاوت کرم روز و شب می توان به این مورد نیز اشاره کرد.از دیگر تفاوت کرم روز و کرم شب بافت آن هاست. کرم شب اغلب غلیظ تر است. وجود املاح و مواد مغذی و درصد بیشتر چربی در کرم شب موجب غلظت بیشتر آن می شود. این کرم ها علاوه بر قدرت آبرسانی پوست، آن را تازه و شاداب خواهند نمود.

تفاوت کرم روز و شب لاکچری کوین

کرم روز و شب لاکچری کوین از محبوب ترین کرم های مراقبتی پوست محسوب می شود. این پک قادر است تا در طول 24 ساعت شبانه روز، پوست را تغذیه کرده و موجب بهبود آن گردد. به دلیل تفاوت ماهیت و فرمولاسیون کرم روز و کرم شب لاکچری کوین، کارایی هرکدام نیز متفاوت خواهد بود. سرم منافذ لاکچری کوین هم موجب آبرسانی و تغذیه پوست می شود.

ماهیت کرم شب و روز با هم متفاوت است. زیرا ترکیبات موجود در این دو با هم متفاوت است. استفاده از این کرم ها جهت تغذیه 24 ساعته پوست بسیار مناسب هستند. کرم شب دارای بافت سنگین تری بوده و ترکیبات استفاده شده در آن ها بیشتر به سمت ترکیبات جوانساز گرایش یافته است. کرم روز دارای بافتی سبک بوده و در طول روز استفاده می شود. جلوگیری از آسیب پرتوهای خورشید و حفظ رطوبت پوست از تفاوت کرم روز و شب لاکچری کوین است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "" هستید؟ با کلیک بر روی کسب و کار ایرانی, پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با ""، کلیک کنید.